Wpis z mikrobloga

Co mówicie rekruterom jak pytają dlaczego chcecie zmienić prace? I czy nie odpowiada wam coś w obecnej? Ja w sumie zawsze mówię ze poszukuje nowych wyzwań, ale nie rozumiem kompletnie tego pytania. Wiadomo ze każdy chce mieć lepszy hajs i zobaczyć na ile wycenia go rynek, ale zastanawiam się czy ktoś z was ma coś ciekawego
#programista15k #rekrutacja #korposwiat
  • 13
@garbaty33 jak nie chce mi się wchodzić w bzdurne dyskusje to mówię że jest kiepska atmosfera w pracy i kłótnie między managerami projekt ma przestoje i jest napisany w gówniany sposób xd kiedyś testowałem reakcje rekruterow mówiąc, że szukam lepszych zarobków, ale obecnie nie chce mi się już xd
@villager: tylko ci powiem w jakim to kierunku moze isc - zaraz cie zaczna pytac ze skoro jest tam kiepska atmosfera, to jak wyglada idealna atmosfera, idealny zespol i idealna firma, w momencie kiedy nawet duzo nie wiesz o tej nowej firmie. po czym rekruterka ci powie, aaa, to jednak zupelnie inaczej niz u nas w firmie niz oczekujesz, to nara ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Soothsayer: serio, juz widzialem tyle zakompleksionych idiotow maglujacych ludzi glupimi pytaniami tego typu, probojac ludzi wcisnac na mine, chcac uzyskac niewiadomo co, ze ci ludzie sa naprawde zenujacy. duzo wiecej jednak widzialem takich zachowan u polakow, niz zagranicznych.
@Zorannio róznie reagowały, bywały takie co nabierały wody w usta, takie co chciały przekonywać, że oczywiście pieniądze są ważne, ale inne rzeczy też i takie co mowly po prostu chłodno "rozumiem" xd może teraz bym zebrał inne reakcje bo wtedy miałem 1-2 lata expa, a obecnie 6.
@villager: No to jest też test z Twojej strony. Bo jeżeli pogrywają w ten sposób już na rozmowie, to pewnie w pracy nie będzie lepiej ze strony HRu i będą jakieś inby się działy. Właśnie dlatego warto udzielić takiej odpowiedzi. Ja już parę ofert w ten sposób odrzuciłem.