Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam co sklania ludzi do kupna mieszkania np. na rynku deweloperskim za 800-900k? Nadmiar kasy? Moja znajoma kupila mieszkanie 54m na rynku wtórnym co lrawda ale oddane po roku i wyremontowane ... za 920k. Inny kumpel z kolei kupil na Bielanach mieszkanie na pierwotnym za 840. Moja zdolnosc kredytowa pozwalala mi jeszcze na taki ruch ale mimo to wolalem odpuścić i wziąć cos tanszego. A potem jak mowie znajomym ze znalazlem tansze mieszkanie i to nie jakies stare bo 5 letnie to są w szoku.
#nieruchomosci #warszawa
  • 67
@ostatniwrankingu: Pytalem ich gdy ezukalem mieszkania i liczylem na ich porady. Zwykle odpowiadali ze tkaie są ceny teraz, ze powodzenia znaleźć cos tanszego. Ale mówili to w taki sposób jakby w Warszawie nie bylo innych dzielnic niz Bielany, Wola czy Praga.
@eskejper: Niektórzy mieszkali w mniejszym (np. 50m^2) mieszkaniu i kupują większe (bo pojawiły się dzieciaki, bo praca zdalna). Sprzedają poprzednie mieszkanie dokładają kolejne 400k na kupno i urządzenie nowego mieszkania i dzięki temu poprawiają komfort swojego życia.

Ale jak słyszę 900k za 54m^2, to pewnie mowa o jakichś koneserach unikalnych mieszkań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@eskejper: powiem tak, głupota. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam znajomą co sobie kupiła 2 mieszkania w Wawie na kredyt, a się okazało, że nawet nie wie co to jest oprocentowanie zmienne i stałe xD Myślałam, że się przewrócę jak to usłyszałam. Spodziewam się jakiejś fali bankructw, albo emigracji u tych ludzi co pobrali takie kredyty na tyle lat...
Sama się waham bo wiem, że ciężko tyyyle lat
@little_muffin: tez mam takie historie i u mnie to akurat prawnicy, czesto robiacy w duzych miedzynarodowych kancelariach i to nawet w "bankingu" ( ͡° ͜ʖ ͡°) nikt sie nie spodziewal takich podwyzek a wielu bralo pod korek, zeby sie pokazac, przynajmniej na to wychodzi.

Taki przyklad - wzrost raty z 6k na ok 9k. Nie wiem czy zawiera pomostowe czy nie.
@robertx: #!$%@?, 25-30min do centrum busem, 10min samochodem ( ͡° ͜ʖ ͡°) poza tym mieszkanie gotowe do wprowadzenia, całkiem nowe, solidne materialu z dala od zgiełku miasta i te 11k/m nagle okazuje się nie takie zle

Ale lepiej zakredytowac sie na 900k+ za mieszkanie 54m w centrum Warszawy bo wstyd przed kolegami. Kisne z tych wymagan bananowców z warszafki.