Wpis z mikrobloga

#ksiazki #diuna może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego ostatnia część nazywa się Kapitularz Diuną, a nie Diuny? Dlaczego tu jest narzędnik? xD na początku myślałem, że kapitularz to czasownik, bo inaczej to sensu nie miało, a to jednak rzeczownik XD
  • 16
@groch-o-sciane: czytałem je w większości zaraz po wydaniu, skończyłem na Mentatach, także nie wypowiem się o wszystkich.

Bardzo podobało mi się rozwinięcie każdego z rodów, już było dokładnie wiadomo, co dlaczego i po co. Napisane dość lekko, ale nie było w tym polotu oryginału, wątki filozoficzne również zeszły na drugi plan. Trochę też było lania wody. Do tego są to krótkie ksiązki, także wchodzą bardzo szybko.
@groch-o-sciane: @wacek_1984: Jak czytałem książki BH i KJA to miałem tylko jedno wrażenie. W jakim celu oni traktują czytelnika jak złotą rybkę z trzy sekundową pamięcią i powtarzają przez pół strony każdego rozdziału co się stało w poprzednich rozdziałach.

Poza tym książki lekkie i rozbudowujące uniwersum i w sumie tyle o nich można powiedzieć.