Wpis z mikrobloga

Mam prośbę: niech ktoś mi wytłumaczy jak debilowi, jak ogarnąć spękania w nowym bloku w narożnikach i na styku ściana-sufit. Jakie konkretnie produkty kupić, jak krok po kroku dokonać naprawy. Na ścianach położony jest tynk maszynowy, bez gładzi.

Uprzedzam pytanie - tak, jest jeszcze gwarancja dewelopera, ale chcę przemalować pokój i nie chcę z tym czekać kilku miesięcy, aż ktoś z serwisu przyjdzie i to poprawi.

#remontujzwykopem
źródło: comment_1647600120KJfIuhv8MO01GE12GcjA12.jpg
  • 20
@Amadeszueusz: kup akryl błyskawiczny np. Soudal w tubie wraz z wyciskarka taka jak do tubek z silikonem, zetnij końcówkę pod kątem 45 stopni i powoli z wyczuciem nałóż akryl w narożniku. Wygładzić mozesz mokrym palcem, patyczkiem do lodów lub kostką do fugi/silikonowania. Powinien wyschnąć do godziny ale pisze 10 minut jednak zawsze dobrze dac ciut wiecej czasu.
@Amadeszueusz: tam jest jakis sufit podwieszany ze tak peka?
Jesli nie to chyba tylko elestyczna farba. Moze jakas lateksowa? Przeszlifowac papierem tam gdzie peklo i pokryc 2x.
jesli jest sufit podwieszany to trzeba wkleic tasme amerykanska (tak u mnie fachowcy to nazywali, jest w necie) w miejsce styku sciana - sufit. Czyli po obwodzie tasma, potem szpachla, schniecie, szlifowanie, malowanie.

Ogolnie to nie zaluj kasy na farbe, nie warto
@Amadeszueusz: ja bym to zdarł, szpachelką okrutnie. zagruntował, potem gładź gotowa np atlas gta, następnie taka amerykańska taśma do narożników i tą gładzią to wkleił. oczywiscie wszystko to przy założeniu ze beziesz malował wszystko. przed malowaniem daj gładzi wyschnąć parę dni
@Amadeszueusz: Pęknięcie na pierwszym zdjęciu jest dość daleko od narożnika, akryl dobry jest właśnie na połączenia, czyli narożniki.
U mnie jak pękały łączenia płyt po pseudo fachowcu to inny położył mi taśmę flizelinową i pokrył szpachlą (śmig z castoramy), już nie pęka.
ps. akryl nie jest rozwiązaniem tymczasowym, dla mnie jest raczej standardowym wykończeniem dla każdego narożnika gdzie były karton gipsy.
@DrN_25: bawiles sie Kleibem S1? Porobilem sporo struktury u siebie w domu tym materialem i jestem mega zadowolony. Do 3 dni pod przykryciem wytrzymywal bez zmiany parametrów po rozrobieniu
@DrN_25: probowalem zrobic sobie pacą strukture A***sem gladzią to nie zdążyłem dojechać do sufitu juz mi twardniał. Zero szans na poprawki tego moglem korygowac przynajmniej będziesz zadowolony.