Wpis z mikrobloga

przejechac dwa-trzy przystanki


@vegetassj1: i sprawdzasz na podstawie rozkładu sprawdzasz czy starczy na 2-3 przystanki. Tak to działa w cywilizacji jak np. wspomniane przez kogoś wcześniej WKD
  • Odpowiedz
@vegetassj1 On jest tylko 1zl tańszy niż 75 minutowy więc to żadna duża oszczędność. Ten system jest prosty, jeżeli chcesz przejechać 3 przystanki, kupujesz 20 minutowy. Jak pół miasta to 75 minutowy. A jak regularnie korzystasz z komunikacji to kupuje się bilet okresowy, który nie ma limitów. Przecież to takie proste a tutaj oburzenie że jakby to była wyższa matematyka
  • Odpowiedz
I co w tym jest dziwnego? Bardzo dobrze ze dostałeś mandat. Jakby wprowadzic twój system to ludzie nic by nie robili tylko kombinowali żeby skasować bilet na tym konkretnym przystanku X min od celu podróży


@kaaban: tymczasem w mieście Łodzi:
PRZEPISY TARYFOWE W LOKALNYM TRANSPORCIE ZBIOROWYM MIASTA ŁODZI
§ 2. punkt 10. Wniesiona opłata uprawnia pasażera do przesiadania się do dowolnie wybranego pojazdu komunikacji miejskiej, w ramach opłaconego przedziału czasowego. Czas
  • Odpowiedz
@josedra52: Ja tak dostałem mandat również w Warszawie, w autobusie na trasie która trwa 10 minut były korki i jechałem 22 minuty a bilet mialem 20 minutowy. Kanary w stolicy to największe #!$%@? nigdy ci nie odpuszcza ludzie słusznie po nich jadą i ich nienawidzą. Nigdy nie podaje się ręki kanarowi i policjantowi bo tam nikt normalny nie pracuje. Stare zgredy niszczące życie zwykłym ludziom.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak trasa na rozkładzie ma 20 minut to kupuje bilet 20 minutowy i żadnych mandatów nie przyjmuje
  • Odpowiedz
Może warto rozważyć system radziecki – wrzucasz żeton do metra i jeździsz tyle ile wlezie, dopóki nie wyjdziesz na powietrze. Kiedyś w wakacje się dość mocno znietrzeźwiłem środkami przeróżnymi i z towarzyszami jeździliśmy metrem od otwarcia do zamknięcia. Zużyliśmy 4 żetony – trzeba było iść na siku etc.
  • Odpowiedz
Poza tym – bilety czasowe zamiast jednorazowych. Kto to ku… wymyślił? Chce zrobić 1 (jedną) podróż z punktu A do punktu B. Skąd mam wiedzieć ile dzisiaj zajmie droga, skoro bilet jest na czas a nie przystanki.

Wiem, że boomeriada, ale kiedyś było lepiej pod tym względem.
  • Odpowiedz
@PAST: właśnie cały ten wątek się zastanawiam. Nie ma już biletów 1 razowych? Bo w sumie bardzo dawno nie jeździłem i zastanawiam się nad tym. Kiedyś jak wiedziałem, że się wyrobię - albo mam się przesiadać to brałem czasowy, a jak jechałem 1 autobusem całe miasto to 1 przejazdowy i wywalone jajca. Nie ma ich już?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Wygryw_z_wyboru: @CzajkaRuchajka: komunikacja ma dokładnie określony czas podróży między każdym przystankiem. Jak kupujesz bilet na 20 minut to możesz przejechać między tyloma punktami, że daje ci to łącznie 20 minut. To, co napisane we wpisie, to po prostu postawa antykonsumencka, mandat możesz dostać jeśli, nie wiem, pomożesz niepełnosprawnemu z wózkiem i stracisz na to 30 sekund XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kaaban: masakra to jest dla każdego, kto doszukuje się racjonalnego myślenia. Jak planujesz trasę nawet tego PKS-u, to wpisujesz ile minut zajmuje mu pokonanie drogi między każdym kolejnym przystankiem, więc to logiczne, że jak kupujesz bilet na X minut, możesz jechać przez tyle przystanków, ile rozkład wskazuje. Wtedy jest sprawa jasna - niezależnie od opóźnień, jeśli na rozkładzie masz 5+5+8 minut, to na 20 minutowym bilecie możesz to przejechać, nawet jeśli
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@josedra52

Tak,serio.

Moglq kupic bilet za 4,4 zamiast 3,4 i problem z glowy.

Ale lepiej walczysz z czasem z powodu 1 zl.

@vegetassj1: najlepiej do w ogóle miesięczny kupić albo jechać autem a nie walczyć i złotówkę
  • Odpowiedz