Wpis z mikrobloga

22 letnie auto. Tylne hamulce tarczowe nie dotykane od 4 lat. W sensie w ogóle tylko jezdzone było.

Jutro rozbieram to i oczyszczam bo klocki są. Przeglądy przechodzi normaonie wiec niby hamuje. Ale dla mnie nie hamuje skoro rdza z powierzchni ciernej tarczy nie schodzi w ogóle tylko cały czas trochę jej jest jak i klocki jakoś się nie ścierają. Jak myślicie odkreci się zacisk bez problemu? XD aż ciekawy jestem. Śrub nawet nie widać są zalepione syfem drogowym tylko taka gorka.
Tyl łapie sól ładnie więc rdzy sporo. Nawet 2 letnie odważniki na feldze są już zardzewiałe jakby miały że 20 lat.

#motoryzacja
  • 10
@TrocheSmieszne: mam narzędzia do tłoczków. Plus nie są wciskane tylko wkręcane. Zresztą nie muszę ich wciskać bo klocki zostają. Ale chcę oczyścić na ile mogę wkręcić je aby zobaczyć czy chodzą i żeby się przesmarowalo.

@v-tec: w przyszłości pewnie i tak będzie..Ale nie wiadomo co będzie na świecie czy w życiu a chce mieć pewność że wszystko tutaj chodzi jak trzeba. Plus widzę tylko jedna stronę klocków jak druga będzie
@TrocheSmieszne: Jednak machnąłem ręką. jak zwykle muszę miec coś pod górkę i jak w większości modelu jest system hamulcowy lucas tak tutaj bosch przy którym jest więcej zabawy i wymaga to kompletnego demontażu linki ręcznego, siedzi na takiej zawleczce której nie sposób ruszyć, a potem może być problem ze wsadzaniem bez poluzowania linki w kabinie a to wymaga rozbierania tunelu środkowego, stwierdziłem że nie będę się w to bawił.

Auto dostanie