Wpis z mikrobloga

@Rade0n:
to zależy kim ty, jako napadnięty jesteś.
jak jesteś ochroniarzem i wykonujesz tam obowiązki służbowe i w domyśle jesteś przeszkolony do pracy z agresywnymi ludźmi, to tak. musisz podłożyć poduszkę.
jeżeli jesteś osobą prywatną która odpiera zamach na swoje dobra, to raczej też powinieneś udać się po poduszkę.- ale to tylko dlatego że się w europie umówiliśmy że życie ludzkie jest najważniejsze. ważniejsze niż bułka z maka czy 3.50 które
  • Odpowiedz
Przypadkowa bójka skończona czyjąś hospitalizacją


@InspektorDupa: No i prawidłowo. Jak lecisz na kogoś z łapami to licz się z hospitalizacją albo śmiercią - swoją albo osoby którą atakujesz. Chłop miał ryzykować swoim zdrowiem, bo ktoś sobie coś ubzdurał i chce go uszkodzić xD
  • Odpowiedz
a i w ogóle przeczytałem powyższe komentarze i dochodzę do wniosku że kilka osób jest nieźle odklejona, przecież patus pierwszy wyprowadził cios a to że wygrał bilet darmowych lini lotniczych to już jego problem. Piękny rzut 102metry
  • Odpowiedz
@spajdermen: no tak, byt internetowy gówno wiedzący o życiu domaga się medialnych informacji na temat wyroków spraw o których żadne media nie piszą, a potem "samozaoranie rerereeee". Żyj dalej w swojej bańce gdzie uliczne zadymy kończą się bez konsekwencji.

@Euro: z jakim materiałem? Na tym filmie widać jak typ przekracza wszelkie granice i tak nieistniejącej w Polsce obrony koniecznej, powodując podobno pęknięcie czaszki. Istnienie tego filmu to najgorsze, co mogło
  • Odpowiedz
@maad: kolego, ale Ty myślisz że przypadkowe bójki są zero-jedynkowe? Wiesz ile jest akcji gdzie atakuje Cię kilku typów w przewadze liczebnej? Uszkodzisz jednego przez przypadek i to tacy pierwsi polecą na psy zeznać, że to Ty byłeś agresorem i z ofiary stajesz się sprawcą. Nawet jeden na jeden jeśli agresor zaliczy KO i trafi do szpitala gdzie powie, że został pobity to Ty masz kłopoty.
A tu jeszcze masz ochroniarza.
  • Odpowiedz
@InspektorDupa: aha, i mam ci ot tak uwierzyć na słowo? Na wykopie? Na mikroblogu? Uwierzyć w wywód gościa z nickiem "InspektorDupa" którego argumenty są na zasadzie "ja tak mówię więc tak jest" i "nie znasz się na życiu"?
  • Odpowiedz
Na tym filmie widać jak typ przekracza wszelkie granice i tak nieistniejącej w Polsce obrony koniecznej


@InspektorDupa: Nie wiem co ty oglądałeś ale na pewno nie ten film. Ochroniarz uchyla się w ostatnim momencie przed silnym ciosem skierowanym w jego głowę. Następnie dokonuje skutecznego obalenia. Przekroczenie obrony koniecznej byłoby, gdyby w tym momencie jeszcze rzucił się na obezwładnionego agresora.

Miałeś podać przykład wyroków gdzie taka sytuacja została sklasyfikowana jako usiłowanie zabójstwa.
  • Odpowiedz
@spajdermen: no to odpowiedz sobie na pytanie ile takich spraw jest w ogóle poruszanych w mediach. Tylko jak ktoś znany jest zamieszany albo jak ktoś zginął i po pół roku policja publikuje nagranie domniemanego sprawcy. O wyrokach po miesiącach/latach procesu to już w ogóle nikt nie informuje.

@Euro: Ciebie też wołam, bo czepiasz się "braku wyroków"

No i masz wyżej newsa z UK. Policja nawet nie uznała za zasadne żeby
  • Odpowiedz