Wpis z mikrobloga

Planuje kupić nintendo switcha. Nie znam się aż na tym, zależy mi na paru grach.
Wiem że jest wersja lite czyli bez możliwości odczepienia tych padów.
Moglibyście coś doradzić? Są jeszcze jakieś wersję? Może kupić od razu zestaw z grą? Wersja lite czy ta z odczepianymi padami? Jak podłączyć switcha do telewizora żeby mieć większy ekran(czy przyłącza są w zestawie?). Czy wersję lite też da się do tv podłączyć?
#konsole #nintendoswitch #nintendo #pytanie #gry
  • 42
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Apollowho: w sumie są ze 4 wersje v1 i v2 które się różnią prawdopodobnie jedynie bateria, lite którego nie można podłączyć do TV i OLED z większym lepszym ekranem. Do zestawu z wszystkimi konsolami(oprócz lite) jest tzw dock dzięki któremu podłączysz je do TV. Także polecałbym szukać v2 który jest w czerwonym pudełku bo jest tańszy od oleda a jednak lepszy trochę od v1
@Apollowho: ja gram głównie na TV i te odczepiane joycony są świetne, w zestawie masz taki dock przypominający kształtem pada do xboxa, dzięki któremu wygodnie się gra jak na padzie, ale można też je trzymać oddzielnie, wtedy ręce się mniej męczą, generalnie zależy, co wolisz.

Ale jeżeli chcesz grać na handheld to powiem Ci, ze ekran V2 jest trochę mały ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Apollowho: OLED ma większy ekran, na handheldzie robi ponoć sporą różnicę. V1 nowej już raczej nie kupisz, różni się chyba czasem pracy tylko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Apollowho: jak dla mnie rożnice w przyjemności z gry robi pro controller a tak poza tym to jakieś szkło hartowane, niektórzy jeszcze kupują jakieś gripy bo im nie wygodnie w handheldzie ale to sam musisz zobaczyć czy Ci wygodnie będzie.
@Apollowho: Do TV podłączysz tylko wersję pełnowymiarową (V2 lub Oled). W zestawie masz stację dokującą, razem z kablem.
Obecnie w sprzedaży są 3 wersje konsoli:
Lite - najmniejsza, bez odpinania padów i możliwości podłączenia do TV
V2 - odpinane pady, ekran lcd ze sporą ramką wokół, stacja dokująca jest w zestawie.
Oled - najnowszy model z większym ekranem Oled, dodatkowo poprawiona nóżka konsoli i nowszy dock z możliwością podpięcia do sieci
  • 0
@Cass1902 pro controler czyli jakiś dodatkowy wymienny controler zamiast tych czerwono niebieskich przykladowo? Czym się różni od tych z zestawu? Jakies inne ułożenie dłoni?
@Apollowho moim zdaniem bierz V2, albo oleda

Siostra kupiła lite i żałuje, bo teraz nie może sobie pograć komfortowo z mężem w jakieś produkcje.

Z akcesoriów to pro controller, nie żadne zamienniki, bo nie kosztuje aż tak dużo mniej w porównaniu do pro, jeśli chcesz coś dobrej jakości

Jak będziesz częściej grał poza tv, to polecam albo dokupić stand, np taki z wejściem na ładowarkę, albo gripa, by wygodnie się konsole trzymało
  • 0
@orczysty ok muszę wpisać te nazwy bo nie wiem co znaczy grup i stand. Co do controlera to ten pro controler jest w jakimś zestawie cyz oddzielnie muszę go kupić wiesz może?
@Apollowho nie ma zestawu niestety z pro controllerem, grip pozwala grać wygodniej trzymając konsole w rękach, stand pozwala postawić konsolę wygodniej, aniżeli na tej byle jakiej nóżce, z oledem może być ewentualnie zbędny, bo poprawiło się to

Przygotuj się też na kupno karty microSD, ponieważ pamięć jeśli będziesz grał w inne gry niż indyki szybko się w konsoli skończy, najlepiej minimum 256 GB