Wpis z mikrobloga

Co myślicie o tym nowym pomyśle Wód Polskich? Aktualnie mega cieńko z akwenami... Jaką date oceniacie za realną żeby można było powędkować np na całej Wiśle, albo chociaż odcinkach w pobliżu dużych miast? Myślicie, że zarybienia się poprawią (xd), bo chyba bez likwidacji barier i umożliwienia migracji wiele to one nie dają na rzekach, a WP mają raczej opinie, że należy regulować i spiętrzać ile wlezie
#wedkarstwo
  • 20
@sakahashi: Też chciałbym poznać opinie ludzi obeznanych, bo opinię dziadków leśnych z PZW na łamach Wiadomości Wędkarskich należy raczej traktować jako łabędzi śpiew, a nie merytoryczną krytykę. Powołują sie na to, że to nie zadziała przy dużej ilości wód, jednak inne państwa pokazują, że raczej się da...
PZW ma ważne dzierżawy do 2025-27 roku, ja nie wiem co będę robił za tydzień więc WP to póki co melodia przyszłości


@emilio-cosso: widomo. Pozmieniać się może dopiero jak się dierżawy pokończą. W sumie nawet wtedy nie wiadomo na co się właściciele wód zdecydują.
PZW płaci za dzierżawę 5 000 000 zł , a przy 600 000 członków i składce średnio po 300 zł to wychodzi troszkę więcej niż 5 milionów


@Pszesmiewca: O japier.... na początku sobie pomyślałem, że skoro ze składek wychodzi nieco więcej niż 5 milionów, to jest to jeszcze do zrobienia, bo przy wodach polskich dodatkowym finansowanie byłyby pewnie jakieś wpływy z opłat na ochrone środowiska od nie-wędkarzy itp.... a potem sobie
@Arizona12: 2.30 przychód wód polskich z tytułu realizacji umów sięgają wartości około 5 ml zł netto.

Polecam przesłuchać całość.

A pokaz cyrkowy zaczyna sie od 19 minuty.

PZW PROSI ZEBY SIĘ NIKT NIE WTRĄCAŁ I ONI SOBIE DADZĄ RADE ( ͡° ͜ʖ ͡°) no #!$%@? jasne że sobie dadzą rade jak mają 600 000 ludzi i każdy płaci. To jest relikt przeszłości który należy usunąć operacyjnie i
2.30 przychód wód polskich z tytułu realizacji umów sięgają wartości około 5 ml zł netto.


@Pszesmiewca: Kiedyś przesłucham całość. Jest pewność, że te 5 mln to wszyskie wody, które PW dzierżawią PZW? Nie wiem, czy stan rzeczy jest taki, że PZW wszystkie wody dzierżawi od PW.
@Arizona12 część wód może dzierżawic od leśnictw i to w sumie tyle. Podstawowym operatorem wód w Polsce są wody polskie. Na te 5 mln składają się też stowarzyszenie prywatne dzierżawy etc. A dziadki z pzw na pewno nie przypuvuja się ile płacą. Obejrzyj se u Sabatiego nagrania z wyborów w okręgu mazowieckim.
@sakahashi: @Scutacarus: naprawdę panowie sądzicie, że jak za wędkarstwo wezmą sie nominaci pis- u ( celowo) to powstanie coś w naszym interesie? I jeszcze będzie działało? Serio? Chłopaki wyczuli piniądz do wydojenia z wędkarzy IMHO