Wpis z mikrobloga

Gdzie iść na pełny przegląd roweru z wyższej półki, żeby nie musieć potem iść do innych serwisów na poprawki? #rzeszow

Zakres prac:
- centrowanie kół
- wymiana napędu
- prawdopodobnie support do wymiany
- odpowietrzanie hamulców
- serwis widelca powietrznego
- regulacja przerzutek
- czyszczenie
  • 23
@SendMeAnAngel nic trudnego nie ma w tym czego wymagasz. Szobak, NSB na Fredry, Monka. Wybierz który bliżej. Ja polecam Szobaka najbardziej.
Zobacz ceny części na allegro bo przy wymianie napędu możesz się zdziwić xD
Szobak kiedyś składał koła i centrował je zajebiście, mi przeplatał koło do MTB
@Wyszynkowski: niestety moje dotychczasowe doświadczenia są takie, że albo nic nie zrobią, albo przy okazji coś zepsują

Jedni rozłożyli ręce nad hamulcami, źle wyregulowali przerzutki, ale ogarnęli m.in. krzywy hak przerzutki

Drudzy po nich odpowietrzyli hamulce, poprawili widelec, ale przerzutki działały jeszcze gorzej

Trzeci po nich dopiero poprawnie wyregulowali przerzutki (chcieli wymieniać napęd, ale za drogie części mają)

Nie będę rzucał nazwami ani nazwiskami, bo może to jednostkowe przypadki.

Natomiast Monka
@SendMeAnAngel: Z serwisem amora to może być problem w Rzeszowie, kiedyś szukałem i nie znalazłem.
Tzn potem robił mi znajomy tez w Rzeszowie.
Duzo osób poleca Wichu Workshop (wysyłkowo).
@jedzczarnekoty dobrze ogarniją amory ? Wiesz może ile kosztuje podstawowy serwis amora u nich ?
@piwko_7: no ja nie twierdzę że gość jest zły, bo jednak doświadczenie ma spore, ale jakiś niesmak do tej rodzinki mi pozostał.
Jak egzotyka - to może być problem lokalnie. Ale myślę że jak coś popularniejszego to spokojnie.
https://activia.sgl.pl/ tego pana też polecam, nie wiem jakie marki serwisuje, Suntour na pewno. Typowy rzemieślnik, poprawia nawet po fabryce.
@pepsik: @Adamskyadam: @Wyszynkowski: @jedzczarnekoty: @piwko_7:

największy problem w tym, że serwisy dziennie do zrobienia mają kilkanaście rowerów i nie wyrabiają targetów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

najlepiej znaleźć solidnego mechanika, który nie prowadzi sklepu, tylko zajmuje się serwisem

samemu wszystkiego robić po prostu nie mam czasu i nie na wszystkim się znam

Monka miał dość mało rowerów do roboty, zajmuje się tylko serwisem i
@SendMeAnAngel: kilka lat w NSB pracowałem więc prostuję - nie rozregulowują celowo przerzutek. Wręcz przeciwnie - jak ktoś wrócił za jakiś czas na poprawki (bo to naturalne że nowa linka, pancerz się układają) to robiło się je od ręki.
Podobnie z kontaktem po naprawie - czasem jest to trudne bo ktoś nie odbierze, a potem ręce w smarze, jak w serwisie. Ale ponieważ miejsca do przechowywania rowerów malutko to w ich
@jedzczarnekoty: możliwe, ale problem występował od razu, nie po czasie - wolałem by kto inny poprawił ( ͡° ͜ʖ ͡°)

z dotychczasowego doświadczenia wychodzi, że nie ma mechanika, który wszystko ogarnia poprawnie

z tym miejscem to też duży mankament - nawet nie zauważą jak ktoś z dobrą socjotechniką weźmie nie swój rower, bo większość stoi na zewnątrz pod chmurką - u Larego jak się nie mieszczą jest
@SendMeAnAngel: no to jak masz takie dziwne podejście to Twoja sprawa, ale usługę zawsze można reklamować.
I kradzieże się nie zdarzały, ale masz rację, rowery w lecie stoją na zewnątrz, nie zgodzę się że pod chmurką bo jest balkon, a jak leje to się przykrywa albo chowa.