Wpis z mikrobloga

Jestem o krok od zakupu swojego m ale jakoś nie potrafię się z tego cieszyć. Serio (,) Motywacje zakupu kieruje samym faktem ze chciałem mieć swoj punkt na swiecie, dom do którego będę wracał a przy okazji chciałem ulokować swoje oszczędności zeby je zabezpieczyć przed inflacją. Ale widząc co się dzieje jakoś wpadam w panike. Co będzie dalej? Moze lepiej byloby stąd uciekać? Czy jest sens pakować się na duzy kredyt majac 29 lat (planuje spłacić w ciągu 10 lat)

Jestem psychixznie zalamany, bez radości.

#nieruchomosci #mieszkanie #zycie #wojna #finanse
  • 19
@eskejper: Na Twoim miejscu wyjechałabym na wakacje i zastanowiła na nich, czego chcesz od życia...
Wcale nie musisz przecież kupować mieszkania jeśli tego nie chcesz. Oszczędności możesz trzymać np. w obligacjach indeksowanych inflacją.
a przy okazji chciałem ulokować swoje oszczędności zeby je zabezpieczyć przed inflacją

Na rynku nieruchomosci jest bańka, wystarczy sie przejechać metrem w Warszawie i popatrzeć na ludzi żeby zobaczyć czy będzie popyt na mieszkania. Jak chcesz ocrhonic oszczednosci to kup zloto
@eskejper:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@eskejper: żadnego poboru na siłę nie będzie xd tak samo jak wojny na naszym terenie. Ruskim ledwo starcza sprzętu i umiejętności na UA, a gdzie jakikolwiek kraj nato, błagam
Co do gospodarki to rozumiem strach, musisz sam przekalkulować do jakiego kraju chciałbyś ewentualnie migrować na stałe. Z drugiej strony kupno mieszkania nie wyklucza, że w razie czego będziesz mógł wyjechać a lokum wynająć, np tym Ukraińcom o których napływie wspominasz ;)
@Wygryw_z_wyboru: oczywiście.
Jesteś sportowcem, i z tego strzelasz na zawodach ¯\_(ツ)_/¯

Są pewne większe lub mniejsze ograniczenia. Trzeba odbyć pewną ilość zawodów w roku.
Na pozwoleniu kolekcjonerskim nie trzeba.

Tak więc broń w Polsce jest całkiem łatwo dostępna, ale wiedzy o tym nie ma (,)

Oczywiście nie widzi się w tv aby ludzie walili w tarcze z ar15, bo sportowo się strzela z 22lr bo jest super
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SpeedFight: posiadanie takiej broni w domu ma troche wiekszy sens niz w bloku (chociaz wydaje mi sie ze jakakolwiek proba obrony takim karabinem bedzie odebrana jako proba morderstwa) ale zawsze wlasnie marzylem by po zakupie wlasnego mieszkania kupic cokolwiek do obrony. Obecnie nie chcialbym trzymac jakiejkolwiek broni w wynajmowanym mieszkaniu.
@Wygryw_z_wyboru: o to to

Obecnie nie chcialbym trzymac jakiejkolwiek broni w wynajmowanym mieszkaniu.


Proszę Pana spokojnie, użycie broni przeciw komuś w normalnych warunkach to raczej wyrok na samego siebie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Skoro mireczek @eskejper: miał pewne obawy to może z bronią poczuje się pewnie jeśli spotka nas jakiś kryzys. Dlatego o tym wspomniałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@GigaBoomer: jak
@Wygryw_z_wyboru: Strzelby, kałachy (nawet takie, które mogą służyć jako granatniki xd) nie mówiąc już oczywiście o pistoletach - na pozwoleniu sportowym naprawdę sporo przejdzie. Tylko trzeba właśnie w jakimś tam kółku być, no ale w sumie jak ktoś się wkręci, to nie musi to być niewygodość