Wpis z mikrobloga

Wiele słów padło na temat Mariusza Błaszczaka i Antoniego Macierewicza, ale trzeba powiedzieć stanowczo i uczciwie, że to dzięki ich wieloletnim działaniom, gdyby doszło do podobnej agresji Rosji na Polskę co Ukrainę, to jesteśmy na nią totalnie nieprzygotowani i pozostaje nam liczyć, że NATO się nie wypnie.

#rosja #ukraina #wojna #polska #wojsko
mickpl - Wiele słów padło na temat Mariusza Błaszczaka i Antoniego Macierewicza, ale ...

źródło: comment_1646998335d6ssF1jfCOWRudLQewGCOd.jpg

Pobierz
  • 101
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie zamiast tylko rozmowy o tarczy rakietowej były od 2008 i i pis trafił na dobrą na to koniunkutre.


Nie no piękne. Nie dość że nie potrafisz czytać to jeszcze mylisz system Wisla z tarczą antyrakietową w Redzikowie XDDDD
Do tego wyzywasz mnie od onuc no jebłem.

Śmigłowce nie zostały zamówione ZAMIAST, nie zostały zamówione WCALE
  • Odpowiedz
Śmigłowce transportowe to był zupełnie inny przetarg


Dokładnie ten sam przetarg, choć prawda że część Caracali miała być w wersjach specjalistycznych. Nie zmienia to jednak faktu, że zamawianie śmigłowców przed zakupem Wisły i Narwii jest bezsensowne.
@Tibor:
  • Odpowiedz
@mickpl: Macierewicz to najprawdopodoniej rosyjski agent który nieźle nam nagnoił w strukturach wojskowych, odwołał liczne przetargi i opóźnił modernizacje. Znam wojskowego który uważa że powinien za to być oskarżony o zdradę i stracony.
  • Odpowiedz
Widzę, że zielonki zmieniają taktykę, już nie ma "nie jestem za pis ale", teraz jest "#!$%@?ć pis, ale... " xD


@Kryspin013:
No tak, przecież o pisie można mówić tylko źle.
  • Odpowiedz
Zamiast śmigłowców zakupiony został Patriot wraz z systemem zarządzania obroną przeciwlotniczą IBCS


@pat1ryk: Zamiast śmigłowców Caracal Macierewicz obiecywał Black Hawki. Ile zostało już dostarczonych? Ile za nie zapłaciliśmy? Umowa na Caracale została zerwana w 2016 roku. Który mamy teraz? 2022. Co w tym temacie osiągnął PiS w temacie helikopterów? Ile zapłaciliśmy za 0 Caracali?
  • Odpowiedz
Raczej przejął projekt stworzony w MON-ie w 2014 roku. Co jednak trzeba oddać Macierewiczowi - on go wdrożył w życie, ale nie był to jego pomysł.


@mroznykasztan: Masz może jakieś info jak to się rozpoczęło? Skąd info o początku w 2014?
  • Odpowiedz