Wpis z mikrobloga

Wiele słów padło na temat Mariusza Błaszczaka i Antoniego Macierewicza, ale trzeba powiedzieć stanowczo i uczciwie, że to dzięki ich wieloletnim działaniom, gdyby doszło do podobnej agresji Rosji na Polskę co Ukrainę, to jesteśmy na nią totalnie nieprzygotowani i pozostaje nam liczyć, że NATO się nie wypnie.

#rosja #ukraina #wojna #polska #wojsko
Pobierz mickpl - Wiele słów padło na temat Mariusza Błaszczaka i Antoniego Macierewicza, ale ...
źródło: comment_1646998335d6ssF1jfCOWRudLQewGCOd.jpg
  • 101
Zamiast śmigłowców Caracal Macierewicz obiecywał Black Hawki. Ile zostało już dostarczonych?


Dokładnie 4 sztuki.

Co w tym temacie osiągnął PiS w temacie helikopterów?


Mój komentarz dotyczył sensu zakupu helikopterów bez posiadania obrony przeciwlotniczej. Nigdzie nie pisałem, że Macierewicz dotrzymał słowa, czy że kupił inne śmigłowce. Już druga osoba pisze do mnie na zupełnie inny temat, aż przeczytałem swój wcześniejszy komentarz żeby sprawdzić czy się nie jebłem, ale chyba nie.
Pis zamiast Caracali
Pis zamiast Caracali kupił Patriota, w sensie finansowym, to znaczy że pieniądze, które miały iść na śmigłowce poszły na obronę przeciwlotniczą


@pat1ryk:

Artykuł z 2015 roku:
https://forsal.pl/artykuly/866686,przetarg-mon-wisla-rakiety-patriot-smiglowiec-caracal-wojsko-kupuje-sprzet-za-35-mld-zlotych-aktualizacja.html
"Polskie wojsko zdecydowało się na amerykańskie rakiety Patriot firmy Raytheon oraz francuskie śmigłowce Caracal konsorcjum Airbus Helicopter - poinformował prezydent Bronisław Komorowski."

Amerykańska firma Raytheon, produkująca rakiety Patriot, wygrała przetarg na dostarczenie polskiej armii sześciu baterii rakiet przeciwlotniczych i przeciwrakietowych. Kontrakt jest wart 26
Masz może jakieś info jak to się rozpoczęło? Skąd info o początku w 2014?


@bLnq:

w listopadzie 2014 r. gen. Bogusław Pacek został powołany na stanowisko pełnomocnika Ministra Obrony Narodowej ds. społecznych inicjatyw proobronnych. Generał przygotował koncepcję, w myśl której zakładano utworzenie 16 oddziałów terytorialnych, obsadzonych w stopniu minimalnym żołnierzami zawodowymi, a w zdecydowanym żołnierzami NSR.


Łukasz Mikołajczyk, Zdzisław Maślak "Wojska Obrony Terytorialnej Rzeczpospolitej Polskiej – geneza, początki tworzenia i stan
@Flutter_M_Shydale: ja pracuję. Spytaj oficera prowadzącego ofuadko zamówienia dla Węgier 5k broni podczas gdy my ROCZNIE potrafimy wyprodukować 500 sztuk XD. Drugie pytanie możesz zadać o rozmontowanie przez Macierewicza wywiadu który spowodował, że nasi zorientowali się w temacie dopiero jak już islamiści byli w kabulu i nie mieli drogi ucieczki. Całe szczęście, że Duda dogadał się z USA bo byśmy mieli nową żałobę narodową
Wiele słów padło na temat Mariusza Błaszczaka i Antoniego Macierewicza, ale trzeba powiedzieć stanowczo i uczciwie, że to dzięki ich wieloletnim działaniom, gdyby doszło do podobnej agresji Rosji na Polskę co Ukrainę, to jesteśmy na nią totalnie nieprzygotowani i pozostaje nam liczyć, że NATO się nie wypnie.


@mickpl: Nieprawda. To wina każdego rządu od 1991 roku.
Kto rozpieprzył wywiad i wojsko w Polsce jak nie PiS mianując Ministrem Obrony Narodowej nekromantę Macierewicza?


@Kryspin013:
Nie wiem, nie jestem specjalistą, nie interesuję się tym, ale wiem, że ilekroć ktoś napisze coś o pisie o innym wydźwięku niż negatywny to ktoś inny nazywa go pisowcem i/lub wrzuca obrazki jak ten Twój.
Nie wiem, nie jestem specjalistą, nie interesuję się tym, ale wiem, że ilekroć ktoś napisze coś o pisie o innym wydźwięku niż negatywny to ktoś inny nazywa go pisowcem i/lub wrzuca obrazki jak ten Twój.


@Errad: Pssst...

Pracujesz może w jakimś sektorze związanym z wojskowością albo masz wgląd do szczegółowych danych dotyczących obronności, czy wysuwasz wnioski na podstawie zdjęcia z misiewiczem?


@Flutter_M_Shydale: tak dzbanku, wojsko polskie jest w #!$%@? dramatycznym stanie a te zdjęcia tylko to umacniają
Czyli z tego wynika, że już w 2015 roku podjęto decyzję, że mają być i śmigłowce, i Patriot.


Patriot w wersji z 2015 miał być z rakietami PAC2 i bez systemu IBCS. Kontakt zmieniono, wybrano nowocześniejszą wersję Patriota, która dopiero wchodzi do służby z takietami PAC3 MSE.
@Kuklak: