Wpis z mikrobloga

@Ekspert_z_NASA to jest wynik idiotycznych wyborów rządzących, a co za tym idzie, obywateli którzy ich wybrali. Słuszne te kary są, nie wiem czemu ktoś podejmuje tak debilne decyzję by gryźć rękę która go karmi. Bo chyba nie powiecie, że Unia daje nam mniej niż my im? Ja to wgl jestem za tym by zrobić z Europy stany, przestać się bawić w te małe państewka, tylko złączyć siły realnie. To nie, hur dur
@Ekspert_z_NASA: Przecież jak nam teraz dadzą te pieniądze, to wszystko pójdzie do kieszeni Kaczyńskiego, Rydzykai TVP + jakieś ochłapy dla patologi, żeby kupić ich głosy w następnych wyborach. Te pieniądze są bardzo ważne i Polska powinna je dostać ale w odpowiednim momencie, jak przy władzy nie będzie już tych szaleńców i złodziei, których wybrało pospólstwo.
Sankcje na Polskę szybciej nakładają niż na Rosję xDDDDD


@Ekspert_z_NASA: Kłamstwo.

Przypominam, że aktualnie płynie do nas potok milionów Ukraińców.


@Ekspert_z_NASA: Kłamstwo.

Jak tam, pieką już kukle czy dalej w oparach ,,zrywu serc'' żyjecie?


@Ekspert_z_NASA: Ja tam jestem za Tym żebyśmy nie mieli kolejnej granicy z ruskimi.

Grunt, że zagranico chwalo polskie frajerstwo xDDDD


@Ekspert_z_NASA: Jeśli pomoc Ukrainie w takim przypadku to frajerstwo tak to chcę być frajerem.
@Ekspert_z_NASA: czy w związku z napływem Ukraińców, oraz pięknego zaangażowania ludzi zaczęło być u nas respektowane prawo, konstytucją oraz zaprzestano niszczenia sądownictwa?
możliwe, ze coś przegapiłem
@pat1ryk: > 1. TSUE wydaje wyrok o wyższości prawa europejskiego nad konstytucjami państw członkowskich. Na podstawie swojego widzimisię. Bez żadnych podstaw traktatowych

TSUE stoi (a o tym już unijne traktaty mówią wprost) na straży niezawisłości sądownictwa oraz prawa obywatela do obrony przed sądem. Kwestionując reformy forsowane przez polski rząd, KE zarzuca mu właśnie naruszenie tych – KONSTYTUCYJNYCH zasad. Nie – jak argumentują władze w Warszawie – jakichś wyimaginowanych przepisów.
@zenon_z_chorzowa1: Bo Polska jest mistrzem w frajerstwie. Żadnej lekcji z historii nie wyciągnęliśmy. Wszyscy biznesy na tej wojnie porobią, tylko Polska zostanie z garbem w postaci milionów uchodźców na utrzymaniu. Europa od tego już ręce umyła. Wyrazy uznania tylko płyną... a te wyrazy uznani to sobie możemy w dupę wsadzić.
@Ekspert_z_NASA: Wole 4 lata #!$%@? ziemniaki a dzisiaj ocalić dwójkę dzieci, niż żyć w bogactwie z myślą, ze dla własnej wygody pozwoliłem na smierć człowieka. Będzie kryzys wynikający z wielu czynników, w tym z napływu ludności, czy ty na to #!$%@? czekasz? Po co każesz mi na to czekac?
@zenon_z_chorzowa1: Ty w ogóle nie rozumiesz o co chodzi ani mi ani w ogóle o co chodzi i co nas czeka.
Skoro nazywasz mnie ,,chłopczykiem'' to zapewne sam jesteś dorosłym mężczyzną.
To niech dorosły mężczyzna odpowie mi na proste pytanie. Co my zrobimy z kilkoma milionami ludzi? Gdzie oni będą mieszkać? Gdzie będą pracować? Kto ich będzie leczył, uczył? I za co?
Odpowiedz mi na pytanie, co my zrobimy z tymi
@Ekspert_z_NASA: Nie no jasne, lepiej olać temat i pozwolić tej wesołej kompanii małp zagarnąć resztę władzy, wprowadzić dyktaturę i już do końca robić co im się podoba. Za piętnaście lat to na nas będą nakładać sankcję, bo im się odbudowa wielkiej Rzeczypospolitej uwidzi i wjadą na Białoruś albo Litwę z czołgami.
Oczywiście, potrzebna jest solidarność w unii, ale to nie znaczy, że można zacząć patrzeć przez palce na to, co się
TSUE stoi (a o tym już unijne traktaty mówią wprost) na straży niezawisłości sądownictwa oraz prawa obywatela do obrony przed sądem.


W takim razie poproszę o konkretny zapis traktatu dający TSUE prawo do oceny lub ingerencji w strukture wymiaru sprawiedliwości państw członkowskich. @Gniewo_:
@Ekspert_z_NASA: Po pierwsze zadajesz pytanie w którym masz tezę.
Po drugie nie przyjąłeś ani jednego pod swój dach a masz problem z mimi domami i ludźmi pod moimi dachami, co cię to interesuje? Co ja robie ze swoimi mieszkaniami?
Po trzecie połowa z ludzi którzy u mnie i u moich nocowali jest już w Niemczech.

Ja rozumiem o co ci chodzi i wiem ze nadchodzą ciężkie czasy, ale strach przed ciężkimi
Sankcje na Polskę szybciej nakładają niż na Rosję


@Ekspert_z_NASA: ciekawe jak to ci wyszło, bo afera po złamaniu przez nas prawa UE trwa kilka lat, a wyrok zapadł w zeszłym roku. Na Rosję sankcje były w ciągu tygodnia.
ciężkimi czasami nie powstrzymywał mnie i mojej rodziny do chowania Żydów podczas wojny, jak i teraz nie powstrzymuje mnie przed zadbaniem o uchodźców. Mam troszkę wrażenie, ze ty wydałby człowieka na smierć dla własnej wygody


@zenon_z_chorzowa1: Polaków za ratowanie żydów spotkała często śmierć a później stygmat największych antysemitów współczesnego świata. Tak wdzięcznie nas historia wynagradza.
Więc kultywuj dalej rodzinne tradycje, #!$%@? te ziemniaki przez 4 lata i oddawaj ostatnią parę kalesonów,