Wpis z mikrobloga

a więc tak.... Jak na początku pandemii prognozowałem, że będzie kryzys ekonomiczny, który wywoła wojnę myliłem się co do kolejności zdarzeń. Okazało się, że najpierw wyszła wojna, a potem dopiero nadejdzie kryzys. Ten kryzys będzie wywołany brakiem surowców z Rosji i będzie niejako na życzenie Aliantów, którzy naiwnie wymyślą, że wystarczy wprowadzić sankcje i w ten sposób zapobiegnie się wojnie....

Otóż nie. Rosja zczaiła, że ich kraj się posypie, z powodu wyczerpania surowców w ciągu kolejnych 20 lat (o czym pisał kwojczal ale nie o tym ten post). Nadmieniam dlatego, że Rosja nie ma po prostu wyboru jako państwo, a zwalanie winy na Putina jest działaniem naiwnym. To nie pomysłem Putina była ta wojna, tylko Putin został do niej niejako przymuszony przez warunki geopolityczne. Jakie jeszcze? Wiadomo Chiny.

Także wieszanie psów na Putinie nie ma sensu imho. Stary gość, 70 na karku, już długo nie pożyje więc mu wszystko jedno.

Założenie było proste - zająć Kijów, zebrać hajs od ukraińskich podatników i walić w armię, następnym celem byłaby Polska. Oczywiście nie wyszło za pierwszym razem, ale każdy który myśli, że Putin się tak po prostu podda jest w błędzie. Rosja jest dużym krajem i ma pełno zasobów, rezerw, które może wykorzystać. To nie jest końcówka II WŚ, gdzie państwa ledwo zipiały i ogłaszały kapitulację. Putin może pocisnąć Ukrainę dodatkowy miesiąc i sankcje mu nic nie zrobią. A koniec sankcji będzie tylko w przypadku upadku Ukrainy i podpisaniu pokoju. W innym przypadku nie będzie końca sankcji!

Więc nie ma wyjścia. Jak to osiągnie? Ściągnie czołgi z każdego zakątka Rosji + zdezelowane samochody i pośle w bój kolejne dziesiątki tysięcy żołnierzy. I nawet nie musi robić kolejnej mobilizacji. Świeże wojska białoruskie przecież cały czas czekają ( ͡° ͜ʖ ͡°) Narracja będzie prosta: nie poddajecie się pod Rosjan. Ci Rosjanie są źli i was mordują gwałcą. My Białorusini jesteśmy dobrzy i przejmiemy Kijów i zachodnią Ukrainę i wam nic złego nie będziemy robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

rano może napiszę więcej. Plusujących zawołam do kolejnej części

możecie też obserwować tag #prognozyelona

wołam tych co plusowali: @Jrv20, @tollusiek, @sebak9000, @cheeky_90, @szynszyla2018, @WieslawPaleta, @Paulgal, @hooog

#ukraina #geopolityka
  • 26
@elon_w_zbozu Nadmieniam dlatego, że Rosja nie ma po prostu wyboru jako państwo, a zwalanie winy na Putina jest działaniem naiwnym. To nie pomysłem Putina była ta wojna, tylko Putin został do niej niejako przymuszony przez warunki geopolityczne.

Otóż to. Mówienie że to Putin sobie wstał i wymyślił wojne jest bardziej naiwne niż wierzenie w świętego Mikołaja i renifery latające po niebie. Po prostu określonej siatce osób wojna jest na rękę. Hajs się
Ten kryzys będzie wywołany brakiem surowców z Rosji


@elon_w_zbozu: Tak naprawdę, to pierwotnym powodem inwazji na Ukrainę była nasza ("Świata Zachodu") chciwość która wymusiła bezkrytyczne przeniesienie produkcji masy towarów do Azji. Jednocześnie przenosząc know-how. To spowodowało, że Chiny urosły do poziomu przekraczającego / porównywalnego z USA. I to tarcie USA-Chiny dotyczące prymatu światowego jest tym, co spowodowało kołysanie w naszej całej rzeczywistości - w tym rozpaczliwą próbę Rosji dotyczącą odzyskania wpływów