Wpis z mikrobloga

Cześć mirki i mirabelki: 7 dni w londynie - ile cebulionów? Bazę mamy, tego nie liczę. Ile na najważniejsze atrakcje + papu? chcemy 50/50 sami robić żarcie ale też zjeść jakiegoś streetfooda, może jakiś pub zahaczyć

#turystyka #londyn
  • 11
@ConanLibrarian: no właśnie sprawdzam te ceny po sieci, chyba gdzieś indziej sobie pojedziem xD

zahaczyłem "c" to prawda

w ogóle mi nie pomogłeś - liczyłem na jakąś dobrą radę

byłeś w londynie? coś z landmarków/atrakcji jest na maksa przereklamowane?
@helmutrura: Jest cała gama atrakcji które sa swietne i darmowe - jak chociazby:
- Muzeum Historii Naturalnej
- Sky garden (musisz zabookowac wczesniej bilety - ale za darmo)
- Greenwich (słynny południk 0 stopni + super widok na Canary Wharf)
Pub crawling to tez jedna z atrakcji Londynu. Wiele z nich ma super klimat a piwko nie kosztuje milionów monet (zalezy od sieci ale pewnie ~5-7 funa).
Poza tym możesz też
w ogóle mi nie pomogłeś


@helmutrura: Brednie. Podałem ceny 4 popularniejszych miejsc. Tyle kosztują w złotówkach wejściówki. To Londyn, nie Lądek, mają więcej niż 1 atrakcję. ;> Musisz sobie sam wybrać co chcesz zwiedzić, policzyć liczbę biletów i przemnożyć przez ich cenę. ;>

byłeś w londynie?


Tak, ale tylko dwa dni, gdyż baza była w zupełnie innym miejsu. Więc w ogóle zrezygnowaliśmy z wchodzenia do, chodziliśmy po. I tak mieliśmy dwa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@helmutrura: gdzie macie bazę, która strefa? Bo sam transport może Was zbankrutować.

Ogólnie Londyn jest drogi; wyjście do pubu to £5 za każde piwo + żarcie od £10 w górę (także żeby się najeść). Jak chcecie przyoszczedzic to w Tesco można kupować lunch deale po £3.50 (main + snack + drink)
Wiele atrakcji jest darmowych, wiele wycieczek jest darmowych (płaci się ile się chce więc warto jednak te £5-10 wrzucić)
Główne
@helmutrura: jak nie chcecie wydac duzo to dalej moge Wam polecic co i jak, bo mozna naprawde fajnie zwiedzic i wcale nie wydacie kasy tylko od razu nastawcie sie, ze nie wchodzicie do London Eye (sa lepsze alternatywy) czy Woskowch figur (nuda, sa lepsze atrakcje) :)
mialem sporo znajomych, ktorzy mnie odwiedzali i spokojnie mozecie przyleciec na 2-3 dni (np weekend) i obskoczyc mnostwo darmowych atrakcji i nie wydac fortuny :)
@helmutrura: Dajcie sobie spokój z London Eye i Muzeum Figur Woskowych, przepłacicie srogo a naprawdę słabe doznania.

Natural History Museum
The British Museum
Science Museum
Victoria and Albert Museum
Tate Modern
Welcome Collection

to tylko najbardziej znane ale i darmowe muzea w Londynie, jedynie trzeba zarezerwować wejściówkę online.

Jeśli chcecie fajne widoki to Primrose Hill, Parliament Hill w Hampstead (dalej od "centrum", ale jak pogoda dopisze to jest tam super, jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sl_w_k_1: niestety nie pomogę z noclegiem;
Po prostu bym szukał czegoś taniego na bookingu ( w strefach metra 1-6) bo i tak wszędzie da się dojechać metrem
Nie znam też Londynu na tyle, żeby wiedzieć gdzie jest bezpiecznie a gdzie nie; pewnie unikalbym południa i szukał czegoś na północ od rzeki

Napisz na tagu Londyn to inne mirki Ci powiedzą gdzie nocować :)