Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty

Cześć, mam prawdopodobnie lamerskie pytanie ale podejrzewam, że od Was uzyskam odpowiedź szybciej niż wygrzebię to w pełnym śmieci internecie ;)

Zainteresowałem się ostatnio mozliwością stakowania, a dokładniej stablecoina, np USDC, obecnie na crypto APY jest 14% przy 6 miesiącach.

Natomiast na Binance widzę w opcjach stakingu mase róznych krypto z APY na poziomie 30-40% - no i teraz moje pytanie - jak się ma ryzyko klasycznego kupna krypto do ryzyka stackowania w danej walucie.

Jak to dokładnie działa? Np Thezos, który idzie (strzelam) ok 18% w dół w miesiąc ma na Binance APY ponad 11% i jest wyprzedany? :)

Na pewno czegoś tutaj nie rozumiem i będę wdzięczny za oświecenie, z góry dzięki
  • 5
@nokio: w skrócie - im bardziej ryzykowna waluta, tym (zazwyczaj) większe APY. Dlatego na BTC i ETH masz co najwyżej paroprocentowe wyniki - w większości na rynku panuje konsensus, że nawet samo hodlowanie tych aktywów longtermowo się opłaca (i z tego powodu premia na stakowaniu jest niska).

W Twoim przykładzie - załóżmy, że wejdziesz w Thezosa za 1000 USD przy cenie 2,89 - kupujesz 346 XTZ.
Po roku z APY 30%
Np Thezos, który idzie (strzelam) ok 18% w dół w miesiąc ma na Binance APY ponad 11% i jest wyprzedany? :)


@nokio: bo ludzie kupili go jeszcze taniej np. rok temu i nadal są na plusie. A część nawet jak kupiła na górce to woli dać w stacking i czekać aż cena wzrośnie.
@AtomowePiwo: Ok, czyli to APY jest w zasadzie sugerowane dlatego najbezpieczniej wejść po prostu w stablecoina. Oczywiście szukam alternatywy dla lokat, które są mizerne, zwłaszcza minus Belka i inflacja co daje ujemny wynik. Wielkie dzięki!