Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jakie macie opinie o filtrach SunSun? Dokładniej np CBG-500(S). Założyłem drugą kostkę 30l, w poprzedniej mam FZN1, ale chciałbym coś z "wbudowanym" skimmerem. Początkowo chciałem spróbować Seachem Tidal 35, ale może coś z w/w firmy też mogłoby się sprawdzić? Trochę obawiam się otwartej konstrukcji na dole, zawsze to dodatkowe miejsce z którego może uciekać woda. Jak z reguły z kulturą pracy filtrów z tej firmy? #akwarystyka
  • 22
@XNiemcu: moje akwarium opiera się o dwa sun suny kubełkowe i dwa prefiltry przepływowe. Też od sun sun. Nigdy nie narzekałem na produkty z tej firmy. Z tego filtra będziesz zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wygląda to optymistycznie, powiem szczerze


@XNiemcu: Dużo tańszy w zakupie, bardzo tanie części (np cała głowica poniżej 100 zł), więc zależy jak na to patrzysz.
Można przełożyć uszczelkę w inne miejsce i przestanie.


@Polanin: cośtam pokombinowałem i już nie cieknie ale przestałem mu ufać i zapatruje się na kupno lepszego
@XNiemcu: w kaskadzie skimmer zbędny imo. Jeśli masz wątpliwości co do fzn-1 w 30l to kup fzn-2. Ja mam w 64l fzn-3, a w 46l fzn-2.

Plusy:
-akceptowalnie ciche (zależy od egzemplarza)
-fajna pojemność na media
-nie zabiera miejsca w środku
-według mnie najważniejsze: cały filtr wykonany jest z jednego odlewu plastiku, a zatem nigdy nic nie będzie przeciekać

Minusy:
-wisi kawał ustrojstwa na szybie, więc może niektórym szpecić zbiornik
@mmenelica Potrzebuję skimmer bo wiecznie robi mi się ta tzw. błona białkowa.
FZN1 mam już zamontowany w krewetkarium 40x25x25 (25l) ale nie do końca leży mi cała koncepcja tego filtra. Wygląda trochę nijako, ten patent z odłączaną rurką też mnie drażni, jedynie na plus to pełna bryła gdzie nie ma możliwości wycieków. No i jak wyżej napisałem, skimmer jest dość pożądany, a żaden z FZN bez modyfikacji go nie ma.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@graczzzz: aktualnie 3.
1- to bodajże 105l, towarzyski z różnymi gatunkami ryb
2- 25l wyłącznie z krewetkami SCR. Z tym zbiornikiem było dużo moich postów na wykopie ze dwa miesiące temu gdy próbowałem naprawić błędy natury początkujacego :) Teraz wszystko chyba hula jak należy bo ilość młodych krewetek już czterokrotnie przekroczyła ilość dorosłych. Rośliny rosną i ogólnie wygląda na "zdrowy" poza tym delikatnym filmem białkowym i paroma małżoraczkami, ale one z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mmenelica: Mam ją niezależnie od tego czy wody wyparuje dość dużo i jest poniżej filtra, czy zaleje do połowy albo prawie "pod korek". Podkręcałem filtr i mimo to zawsze jakaś delikatna jest. Może chodzi o to że są tam tylko krewetki więc nie ma co "rozbić" tafli wody i pokarm też ma w sobie coś co ją powoduje? ¯\_(ツ)_/¯