Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej mirki,

taka sytuacja macie 1.000.000 pln który będzie wam potrzebny za około 1 - 1.5 roku (zobowiązania do dewelopera)
kasa leży w aion banku więc łatwo mogę wymienić na euro/dolary

Wiedziałem że kurs pójdzie w górę ale przy 4,7 bałem się wchodzić, a tu dziś dobiło 4.9.
niby jutro spotkanie rpp i info o wywalaniu ruskich akcji z koszyków MSCI i FTSE (nie znam się - gdzieś doczytałem)

Jako że boję się straty pewnie nie zrobię nic, ale kusi aby poczekać na jakiś dołek dolara/euro i wskoczyć.

Pytanie
Co robicie mając 1mln pln które będzie wam niezbędne za rok?

#ekonomia #gospodarka #finanse #waluty #euro #zlotowka #inwestycje

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6225ca5f4ad8e23fb51f657c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: skoro masz milion i za rok wydasz milion, to może nie warto w tym momencie wchodzić w żadne waluty, bo jeszcze się okaże, że będziesz musiał dołożyć 100k jak kursy walut się ustabilizują. Natomiast gdybym miał milion w gotówce bez większego planu, raczej 50% bym włożył w waluty gdzieś w okolicy środy / czwartku.
@AnonimoweMirkoWyznania Jeżeli teraz masz złotówki i za rok będziesz potrzebował złotówek to wsadzanie tego w waluty to w zasadzie to samo co wsadzenie tego w akcję, to nic nie robi w stosunku do inflacji tylko inwestujesz z różnym stopniem ryzyka.