Wpis z mikrobloga

Od kiedy właściwości stealth kadłuba można osiągnąć metodami komputerowymi


@Wap30: ja tylko dodam ze F117 rowniez projektowany byl na komputerach ale względu na niska moc obliczeniowa samolot musial byc taki kanciasty - komputery nie radzily sobie z wieksza iloscia powierzchni przy obliczeniach.
  • Odpowiedz
@esko: teraz sprawdź od kiedy latał i kiedy został ujawniony, potem spróbuj sobie wyobrazić co oni teraz mogą mieć za sprzęt
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jrv20: odnośnie tego zestrzelenia, to była trochę wina Amerykanów. Tak mocno wierzyli, że jest niewykrywalny, że latali ciągle tą samą drogą, aż zwróciło to uwagę Serbów i zaczęli konkretniej obserwować tylko ten kawałek nieba
  • Odpowiedz
@su1ik: Zapewne to co widzimy na nagraniach "ufo" na youtube to ten obecny sprzęt, przynajmniej ja innego wytlumaczenia nie widze dla szybko poruszajacych sie, nagle znikających obiektów.
  • Odpowiedz
Od kiedy właściwości stealth kadłuba można osiągnąć metodami komputerowymi powstał legancki F-22 który istnienie F-117 uczynił mniej zasadnym


@Wap30: Co to znaczy, że właściwości stealth kadłuba można osiągnąć komputerowo? Z tego co kojarzę, to w stealth chodzi o zmniejszenie skutecznej powierchni odbicia i ograniczenie energii która wraca do radaru
  • Odpowiedz
@trtrtrtr: To znaczy, że można na komputerach szacować skuteczna powierzchnie odbicia i przy ich pomocy stworzyć model który nie spadnie jak kamień, a będzie przy tym miał ją jak najmniejszą.
  • Odpowiedz
@Qql3l3: pamiętam takie czasopismo "Samoloty" gdzie dawali w każdym numerze część właśnie tego F-117, miałem kilka, ale bieda w domu była i już na kolejne numery stać nas nie było :< Na okładce w pierwszym był B-2, aż mnie naszła chęć na sklejenie jakiegoś modelu xd
  • Odpowiedz