Wpis z mikrobloga

Za nazywanie "ruską onucą" powinny lecieć bany. Na wykopie onucami nazywani są już ludzie, którzy popierają Ukrainę ale zadają pytania, zamiast bezmyślnie powielać ukraińską propagandę.


@kezioezio: przecież to samo było przy potężnej pandemii. Kwestionowałeś zasadność najpierw obostrzeń i lockdownów, poprzez maseczki po masowe szczepienia to byłeś szur i foliarz.

Tacy ludzie są oderwani od rzeczywistości, gonieni emocjami, bez żadnego obiektywizmu. Dla nich świat jest czarno biały i jak się nie zgadzasz
Niestety ale jak pisałem na wykopie leci mocna propaganda pro-ukraińska (z czym problemu specjalnego nie mam) oraz pro-amerykańska (z tą już mam), w dodatku śmianie się z Putina, że to idiota i debil i że w ogóle używa windowsa XP (tak samo śmialiście się z Jarka który w następnych wyborach będzie miał 50% poparcia). Trochę dystansu i kubła zimnej wody na łeb bo społeczność wajkopu używa za dużo empatii a za mało
90% postów, których autorzy są nazywani ruskimi onucami nawet nie wspomina o Rosji


@niezdiagnozowany: a o czym tu wspominać? O tym, że srają za stodołą czy, że ich potęga to zwykłe urojenia karmione kacapską propagandą żeby mięso armatnie się nie zbuntowało?
90% postów, których autorzy są nazywani ruskimi onucami nawet nie wspomina o Rosji, a co dopiero mówiąc o jej obronie xD


@niezdiagnozowany: ale propaganda nie polega na tym że piszesz wielkimi literami 'ROSJA DOBRA PODKREŚLAM DOBRA I WSPANIAŁA' tylko na przykład zaczynasz wyciągać z dupy informacje na temat tego że każdy Ukrainiec dostanie w polsce 10 tysiecy zlotych, polaków wyrzucaja z pracy zeby dac ukraincom a w ogole to ukraincy to
@kezioezio: dokładnie, to już nie chodzi, że się jawnie wspiera Rosję zamiast Ukrainę, tylko wystarczy mieć jakiekolwiek wątpliwości dotyczących chociażby tego co się dzieje na froncie (przykład z tą wyspą węży, gdzie niby w końcu przeżyli, ale od samego początku wykopki na ołtarze świętymi chcieli wynosić), własne odmienne zdanie odnośnie chociażby finansowania uchodźców w Polsce (przecież inflacja to mała cena za pomoc, na pewno się nam zwróci, bo ukraińcy będą wybierać
@niezdiagnozowany wiadomo, że nie ma. Jednak jest ta tendencja do bycia zawsze przeciwko wszystkiemu i wszystkim. Wymyślanie jakiś teorii spiskowych, przewidywanie przyszłości jak to wszyscy się mylą, a ja mam rację xd to wszystko te same osoby.
@SoulToSqueeze: Takiego disclaimera nie trzeba by było używać gdyby ludzie potrafili prowadzić dyskusję na argumenty które mają wartość referowalną (tj. da się z tymi argumentami coś dalej pomyśleć)

A w ostateczności zawsze można się

"dobra, uznaję twoje argumenty, ale nie zgadzam się w całości"


Nieee, "ty ruska onunco", "ty pisiarzu", "ty komuchu"