Wpis z mikrobloga

Nie zesrajcie się, że Polska tak szeroko pomaga Ukrainie. Wojna w końcu się skończy, pomoc też, a to jest inwestycja w przyszłe stosunki między krajami, która będzie z korzyścią na kolejne 3 pokolenia. Nie mówiąc o wizerunku na arenie międzynarodowej, który bezprecedensowo mamy szansę poprawić. W książkach historycznych będą o tym pisać, a janusze czepiają się, że oni nie mają darmowego PKP.

#wojna #ukraina #rosja
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@prezesik1337: Mieszkam w Warszawie Bemowo. Mam dużo znajomych na stanowiskach kierowniczych. Lidl na osiedlu - brakuje 4,5 etatu ( 4300 pln brutto ) Urząd Gminy - 3 etaty ( słaba pensja ), Kaufland - min. 3 etaty ( 4,5k brutto ) Budowa metra - cały czas od 3 lat szukają chętnych do pracy. Firmy wykończeniowe też brakuje ludzi. O tych wolnych stanowiskach pracy wiem, bo ludzie mnie prosili,aby szukać im
  • Odpowiedz
@Vanderwill: dobry komentarz.
dlaczego ludzie w Polsce nie chcą mieć dzieci?
Bo nam się w dupach poprzewracało od dobrobytu. W ciągu 2 pokoleń zrobiliśmy skok cywilizacyjny. Ja spędzałem dzieciństwo w głębokiej komunie, w latach 2000 nikt nie myślał o dzieciach kiedy miałeś możliwość wyjechać z kraju bez proszenia się o paszport w urzędzie. Mamy w Polsce za słabe wsparcie dla rodzin po urodzeniu dziecka. Brak miejsc w żłobkach i przedszkolach.
  • Odpowiedz
Wojna w końcu się skończy, pomoc też, a to jest inwestycja w przyszłe stosunki między krajami, która będzie z korzyścią na kolejne 3 pokolenia.


@mickpl: No może wreszcie uda nam się spojrzeć na politykę zagraniczną przez pryzmat interesów, a nie na "przyjaźniach" między krajami. Oczywiście większość społeczeństwa dalej będzie miała taki pogląd, ale przez wyciąganie wniosków z historii będzie to mniejsza "większość", niż w paru pokoleniach wstecz.
  • Odpowiedz