Wpis z mikrobloga

W 1945 roku rozwiązano Prusy jako źródło militaryzmu w Europie. Dzisiaj powinniśmy postąpić podobnie. Jak tylko rosja padnie to musimy domagać się oprocz ziem zabranych Ukrainie również oddania obwodu kaliningradzkiego. Ten niezatapialny lotniskowiec straszy pól Europy i służy do szantazowania nas. To się musi skończyć, trzeba niedzwiedziowi wyrwać pazury i wybić wszystkie zęby ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#rosja #wojna #obwodkaliningradzki #prusy #prusywschodnie #litwa
Pobierz kartofel - W 1945 roku rozwiązano Prusy jako źródło militaryzmu w Europie. Dzisiaj po...
źródło: comment_1646554777ZJ0UtHk9I1hBI11LMZ1Kb2.jpg
  • 48
@kartofel: Jezu ile będziecie to wstawiać? Jak wstawiłem ciekawą analizę na temat Ukrainy, ale ją usunąłem i wstawiłem jeszcze raz, to od razu ludzie się zesrali, że to jakaś propaganda, bo ciągle to tutaj ląduje. Tymczasem wpis o tej treści widziałem z 10 razy tutaj i nikt nawet tego nie zauważył? xD
@gotiman13 przyznaję spamuję tym postem trochę. Kilka razy wrzuciłem ( ͡º ͜ʖ͡º)

@defoxe
@elf_pszeniczny
@Togira_Ikonoka Jeśli Rosja wystrzela się na Ukrainie, a sankcję ją będą zjadać ekonomicznie, to onuce same będą prosić o zakonczenie konfliktu ze światem, wtedy jest szansa na taki scenariusz. Tylko potrzeba woli politycznej.
Najchętniej widzialbym te ziemie podzielone pomiędzy Polskę i Litwę. Ale w sumie jeśli zrobimy z tego wielki rezerwat przyrody bez
@kartofel: Przyjacielu ja też był chciał byśmy wszyscy młodzi i zdrowi byli a Królewiec wrócił do polski :D Aczkolwiek to niemcy w w miejscu ruskich to najprawdopodobniejszy scenariusz(z być może niewielkimi cesjami terytorialnymi na rzecz Polski i Litwy). Niemcy mają najmocniejsze roszczenia,kapitał i zasoby ludzi .Do tego jak odbudują armię wedle swoich zapowiedzi to tam by kwaterował ekwiwalent dywizji prawdopodobnie.
@kartofel: Pytanie na ile Putin spodziewał się sankcji w takim stopniu. Jak ciągle piszę (i na początku konfliktu dostawałem setki minusów)... Dla Putina i Rosji obecna wojna to jest być albo nie. Kiedyś Rosja żyła ze z przedaży skór, teraz jedzie na sprzedawaniu gazu. Tak wiecznie nie będzie, nawet jeśli niemiecką energetykę udało się tak zmanipulować żeby elektrownie jądrowe zamykać a budować gazowe. Gaz kiedyś się skończy i co potem? Syberia
@galonim: Tak ale Europa nigdy nie będzie bezpieczna jeśli Rosja będzie miała ten, jak to OP wcześniej nazwał, niezatapialny lotniskowiec. Dlatego Rosja obwód musi stracić. A niestety, jeśli będą tam nadal mieszkali Rosjanie, to - bez względu na ich poglądy - Putin albo jakiś jego następca prędzej czy później będzie ich "wyzwalał".

Oczywiście to wszystko tylko niczym niepoparte gdybanie, bo o odebranie Rosji Królewca nikt się nawet nie zająknie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@defoxe: masz na myśli BOMBY ATOMOWE? ☢️☢️
Napewno tam stacjonują S-400 i Iskandery, głowice też podobno są, ale biorąc pod uwagę dotychczasowe ich sprawności to nie wiadomo w jakim będą stanie.. druga sprawa że rzeczywiście żyją tam Rosjanie przesiąknięci bardzo zachodem którego mieli wiele okazji posmakować, jak wizy, MRG