Wpis z mikrobloga

#wojna #ukraina #rosja #putin

Tak myślę czy te sankcje, jakkolwiek zdają się być jedynym niemilitarnym sposobem, w jaki zachodni świat może jakoś dotkliwie odpowiedzieć na sytuację w Ukrainie, nie pogłębią problemu i nie stworzą nam drugiej Korei Północnej.

Bo przecież można wyobrazić sobie sytuację, w której Rosjanie odcięcie od zachodniej gospodarki, importu dóbr, Internetu, dostępu do sieci bankowej klepią koszmarną biedę, Putin wraz z oligarchami (żerującymi na własnym narodzie) zgodnie z zasadą "rząd się sam wyżywi" nadal opływa w luksusy, od czasu do czasu wychodząc do gawiedzi i tłumacząc im, że winny całej ich winy jest zgniły imperialistyczny zachód i amerykańscy kapitaliści i mówiąc im resztę tej gadki rodem z СССР.

A oni Putina, jedynego, który może wyzwolić ich od tej zrobionej im przez wrogów narodu biedy będą kochali, wybaczą mu wszystko i pozwolą na wszystko.
  • 2
@lucor: nie, nie jestem niemieckim agentem, być może zostałem źle zrozumiany. Po prostu jak wsyscy boję się i nie wiem czy nie jest tak, że jesteśmy w czarnej dupie, że nie ma ucieczki od czarnej, przerażającej przyszłości a te kroki, które podejmujemy próbując ratować sytuację i tak nic nie dają i za jakiś czas będziemy żyli w Polskiej SRR.