Wpis z mikrobloga

Czołem.

Do wyboru mam 4 modele ekspresów i pytanie do Was, co Wy byście brali? Tylko te podane z listy.

I #!$%@?ąc już nieco od powyższego czy te wężyki do mleka są problematyczne? Czy lepiej jak jest sam pojemnik bez niego?

Pozdrawiam.

#ekspresdokawy #kawa #kawatime #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta

Który byś wybrał

  • Saeco GranAroma SM6580/10 71.4% (5)
  • Philips ep3243/50 14.3% (1)
  • Philips ep3242/50 0% (0)
  • philips ep3243/70 14.3% (1)

Oddanych głosów: 7

  • 7
@TastyMelon: te Philipsy to jeden pies - o ile sie nie myle to roznia sie kolorem (w kodzie wartosc po ukosniku /XX). Saeco to marka philipsa wiec w tej samej polce cenowej bedziesz mia te same bebechy. Wiec jesli saeco == philips, cena podobna to bierz philipsa bo mycie wezyka jest meczace i nigdy tego nie domyjesz jak trzeba.
Mam philipsa EP-32XX i po ok ~ trzeba bylo wymienic karafke (na
@TastyMelon: Nie odpowiem wprost bo:
karafka jest slabym i mocnym punktem tego ekspresu:
- mozna myc karafke w zmywarce
- higiena na plus, wszedzie dotrzesz i masz kawe bez grzybow :D
Ale:
- karafka ma rowek ktoredy plynie mleko. Jest tam przetloczenie w ktorym zbiera sie tluszcz/osad z mleka. Jesli swiatlo/ przekroj tego rowka zmieni sie (wazny jest ksztalt) wtedy zaczyna zle dozowac mleko. Moj blad ze nie uzywalem specjalnych srodkow
@4191727801: O, dzięki za te uwagi! Właśnie też się przymierzamy do pierwszego ekspresu i nie ma z czym porównać, a wybór jest pomiędzy powyższymi modelami ze względu na zniżkę pracowniczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@TastyMelon: z perspektywy czasu moge powiedziec ze nie trzeba brac serii 32XX, spokojnie wystarczy 22XX. Ja nie widze roznicy miedzy mlecznymi kawami, a w cenie roznica duza. Spojrz na panele tych 2 serii zeby wiedziec czym sie roznia.