Wpis z mikrobloga

@Djelon: Najlepsze jest, że ludzie swobodny dostęp do broni mają. Owszem, czarnoprochowej, ale takową można „uzbroić” po krótkim przeszkoleniu na YT.

Jedyna różnica między sześciostrzałowcem z XIXw a nowoczesną bronią palną jest taka, że nowoczesna broń jest mniej groźna dla otoczenia i użytkownika.
Dla postrzelonego ołowiana kula w tułowiu jest równie zabójcza co małokalibrowy pocisk z pistoleciku do codziennego noszenia.
@Djelon:
Miałem takie zdanie jak ty ale mnie ludzie na wykopie przekonali, że jednak dobrze jest jak jest. Trudność zdobycia pozwolenia na broń i jego koszt jest porównywalny do prawa jazdy. Większość ludzi aż tak nie narzeka na trudność egzaminu na prawo jazdy, konieczność wykonania badań lekarskich i koszt, zwłaszcza gdy już zdobędą uprawnienia.

Mała ilość broni wg mnie wynika z tego, że broń w Polsce nie jest artykułem pierwszej potrzeby.
@r4do5: Ja bym jeszcze do twojego usunął oczywiście udawanie sportowca czyli wymóg odbywania 8 startów rocznie w zawodach. Do utrzymania zezwolenia wystarczyć powinny np. raz do roku strzelanie na strzelnicy na oświadczenie(ew. potwierdzone paragonem). Teraz defacto np. wyjedziesz z kraju, oddasz broń na przechowanie koledze/wujowi z zezwoleniem, wracasz po roku i nie masz prawa do broni i problemy bo sory nie strzeliles w tarcze hehe xD
@ButtHurtAlert: W ogóle wywaliłbym konieczność używania broni, żeby zachować pozwolenie. Nie wiem czy myśliwi też coś muszą robić? Dałbym zamiennie za te 8 startów możliwość ponownego zdania egzaminu raz na 5 a może nawet 10 lat. I pozwolenia nie traciłbyś nigdy tylko w razie nie spełnienia wymogów by się ono zamrażało, czyli nie mógłbyś dokupować broni i amunicji ani używać broni do czegokolwiek innego niż obrona swojej chałupy.
@r4do5: wkuwanie ustawy na pamięć ma jakąkolwiek wartość xD a później egzamin z 4 prawie takimi samymi odpowiedziami, różniącymi się tylko zaimkiem xD Ten egzamin powinien być uproszczony. No i usunięcie udawania sportowca. Idziesz na badania -> zdajesz egzamin -> dostajesz pozwolenie.
Jedyne co by się przydało zmienić wg mnie to:

-zlikwidować typy pozwoleń, dostaniesz pozwolenie na jednej drodze to możesz sobie kupić broń jaką chcesz, do jakiego celu chcesz i używać do czego chcesz.

-zmienić prawo tak, żeby istniała możliwość użycia broni do obrony swojego życia, zdrowia, mienia zgodnie z prawem.

-zmienić uznaniowość pozwolenia do ochrony osobistej, tak żeby ludzie nie musieli udawać, że są sportowcami albo że kolekcjonują broń jak ich to