Wpis z mikrobloga

@GodALLU: A co to jest to prawdziwe wojsko? Mam rozumieć że czołgi dostarczane od 2016do2021 roku które już są na Ukrainie i przykładowo Elita komandosów z Czeczenii która przyjechała najnowocześniejszym sprzętem jako Rosgwardia to nie prawdziwe wojsko? Ogarnij się chłopie bo śmierdzi od Ciebie cebulą jak od mojego wuja Mariusza co przy każdej rodzinnej imprezie powtarza "Jak ja byłem w wosjku" Obstawiam że masz wąsa jak ten cymbał z Białorusii xD
@rolnik_wykopowy: Masz rację, ale to chyba leci bardziej wsparcie moralne w komentarzach, bo fakty są nieugięte. Do tej pory zastanawiają się czemu ruskie nie wykorzystują lotnictwa? Czemu nie korzystają z nowszego sprzętu, który mieli w Syrii.
Eksperci węszą podstęp/problemy w ruskiej armii, ale na wykopie już wiedzą że armia rosyjska jest do niczego. Lekceważenie wroga, to pierwszy krok do porażki. Nie należy ich się bać, ale realnie oceniać.
@w_glab_przeszlosci: To jest bardzo niebezpieczne myślenie. Ukraińska armia miała pod kilkoma względami przewagę nad armią polską(sprzęt plot i granatniki ppanc), do tego korzystają z bonusu w postaci ogromnego boiska na, którym mogą ten mecz rozegrać, mają na pewno wsparcia USA w wywiadzie i planowaniu. Polska armia mogłaby takiego uderzenia nie utrzymać, więc tak kacapy ponoszą straty i będą musieli kilka lat odbudowywać armię, ale my musimy zdobyć się na ogromny wysiłek
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@bizonMWK: A ile do tej pory zginęło ekspercie z Koziej Wólki? Według amerykańskich szacunków ponad 2000, a według ukraińskich ponad 5000, armia rosyjska atakakująca Ukrainę liczy ponad 150000, a to nie jest cały jej potencjał.


@rolnik_wykopowy: Szewko pisał że ruscy przyznali się do ok 2k strat(zabici+ranni). Więc pewnie prawdziwe straty muszą być sporo większe.