Wpis z mikrobloga

#wojna #ukraina

Jeśli jesteś cywilem i przeszkadzasz obcemu wojsku to nie zdziw się, że zostaniesz zabity. Jak stoisz na środku drogi i blokujesz wjazd to wojsko ma 'prawo' do ciebie strzelić #niepopularnaopinia. Takie są niestety realia wojny, oczywiście w każdym innym przypadku to jest niedopuszczalne.

Ostatnio ciężko się ten portal czyta, ja rozumiem pozytywna propaganda i te sprawy, ale ilość fejków jest ogromna i wyzywanie każdego kto ma inną opinie onucą jest trochę słabe. Tak, płacą mi w rublach jakby ktoś pytał. Nie, nie pójdę na wojnę jak Duda wyjdzie w sweterku, zamiast w garniturze i wygłosi siarczystą mowę o naszej historii.
  • 13
@Hekun: a jak ci Duda zapłaci więcej i to w złotówkach? Biedne dzieci z przedszkola tak przeszkadzaly obcemu wojsku że Władimir Putin zbrodniarz wojenny jebnal rakietą w ich przeszkole. #!$%@? mogli im dać inne kredki to może by się zlitował...
@Czachaaa:

1) Osoby nie biorące bezpośrednio udziału w działaniach wojennych, włącznie z członkami sił zbrojnych, które złożyły broń, oraz osobami, które stały się niezdolne do walki na skutek choroby, ran, pozbawienia wolności lub z jakiegokolwiek innego powodu, będą we wszelkich okolicznościach traktowane w sposób humanitarny, bez czynienia żadnej różnicy na ich niekorzyść z powodu rasy, koloru skóry, religii lub wiary, płci, urodzenia lub majątku, ani z żadnych innych analogicznych powodów.
Art.
@Hekun: prawa absolutnie nie ma, ale mozna sie spodziewac takiego rezultatu. Na wojnie tez nie jest to dopuszczalnne i ludzi ktorzy robia takie rzeczy po wojnie trzeba wieszac jak niemcow w norymberdze
@zefj:

" Art. 3.

Gdyby na terytorium jednej z Wysokich Umawiających się Stron wybuchł konflikt zbrojny nie posiadający charakteru międzynarodowego, każda ze Stron w konflikcie obowiązana będzie stosować się przynajmniej do następujących postanowień: 1) Osoby nie biorące bezpośrednio udziału w działaniach wojennych, włącznie z członkami sił zbrojnych, które złożyły broń, oraz osobami, które stały się niezdolne do walki na skutek choroby, ran, pozbawienia wolności lub z jakiegokolwiek innego powodu, będą we
@Horvath: nie wiem o jakiej sytuacji mówisz, ale nigdzie nie napisałem, że rosjanie nie popełniają zbrodni wojennych bo wiadomo, że przecież popełniają, ale widziałem wiele głosów jak ludzie dziwili się, że strzelają np do ludzi blokujących wjazd do elektrowni atamowej
@Horvath: kiedy cywil staje się żołnierzem? Kiedy ubiera mundur i ma przy sobie karabin? A może w momencie kiedy rzuca mołotowa w kierunku agesora, albo może wtedy kiedy ustawia na drodzę przeszkody w postaci gruzu itd, czy w momencie kiedy kładzie się na drodzę i transport nie może przejechać.

To nie są łatwe pytania, ale skoro ty nie chcesz się w domu zastanowić nad tym to na pewno żołnierz na linii
@Hekun: Ludzie nie rozumieją, że cywil stawiający opór czy to właśnie blokując przejazdy czy biorąc w ręce karabin czy mołotowa przestaje być cywilem, a staje się najzwyklejszym w świecie partyzantem, któremu nie przysługują prawa cywila.