Wpis z mikrobloga

Jak tam spadkowicze dupy nasmarowane? Pampers założony? Cieplutko? :D
Jeżeli w Polsce pojawi się (i nie wyjedzie na Zachód) milion ukraińskich uchodźców (aktualnie jest 450 tys.) to zobaczycie spadek cen nieruchomości jak świnia niebo.

"Ale oni nie mają kasy aby kupić nieruchomości!!11" - xD A Wy macie? Będą wynajmować mieszkania w PL bo dla takich Ukraińców stabilizacja będzie największym priorytetem. Nie pójdą na żadne sushi, nie będą pijać sojowego latte czy nie wyjadą na wakacje. Ale jeżeli pójdą do pracy (plus dostaną socjal od rządu - 500+ itd) to będą mieć kasę na wynajem. A pracy w PL jest multum bo bezrobocie już nie jest problemem, a raczej brak rąk do pracy w wielu zawodach.
Podsumowując - będziecie z masą Ukraińców rywalizować o to samo dobro. A najemcy wyczują nosem interes i deweloperka znów ruszy do przodu.

Także powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #mieszkania #ukraina #gospodarka
  • 17
@Klimbert: ale ty wiesz ze o tych ukraincow zaczyna walczyc zachod? Unia otwiera im swoj rynek wewnetrzny, niemcy sie nie pieprza i juz ich zwoza do siebie (dzisiaj pojechal pociag z Wawy do Berlina z 1300 osob), UK zapowiada ze wezmie 200k, wlochy tez chca.

My natomiast zostaniemy z gospodarka, ktora musi zmierzyc sie z wojna u bram oraz w kraju posrednio zaangazowanym w wojne poprzrz dostawy broni. Chcialbus w takim
@kaaban: ja mam mieszkanie już kupione (bez kredytu) - mnie akurat ten problem nie dotyczy. Ja po prostu się smieję z tych wykopowych ekspertów co za każdym razem jak Glapa podwyższał stopę procentową to już w myślach mieli, że kupią mieszkanie za 100k gotówki :D
@jozef-dzierzynski: pewnie podpisuje teraz umowę z deweloperem i bankiem bo dobrze wie, że taniej nie będzie.
@kiedysmialemtubordo: jeżeli będzie 5 milionów (jak spodziewa się
@kaaban: ja mam mieszkanie już kupione (bez kredytu) - mnie akurat ten problem nie dotyczy. Ja po prostu się smieję z tych wykopowych ekspertów co za każdym razem jak Glapa podwyższał stopę procentową to już w myślach mieli, że kupią mieszkanie za 100k gotówki :D

@jozef-dzierzynski: pewnie podpisuje teraz umowę z deweloperem i bankiem bo dobrze wie, że taniej nie będzie.
@kiedysmialemtubordo: jeżeli będzie 5 milionów (jak spodziewa się