Wpis z mikrobloga

Dlaczego odkąd zaczęła się wojna na Ukrainie w Polsce upadł racionalizm. Za każde słowa konstruktywnej krytyki jest się nazywanym rosyjskim trollem. Od 5 dni normalne wydarzenia co się dzieje w Polsce po za konfliktem nie istnieją. Wykop i media głównego nurtu odpuściły całkowicie. Tymczasem PiS zyskuje poparcie... A tak naprawdę działa niekompetetnie. Na arenie międzynarodowej mają już dosyć Morawieckiego i polskich polityków, bo wszyscy są nieporadni, niekompetetni i pełni pychy. Inflacja nam właśnie wystrzela w kosmos. Wszystko drożeje jeszcze szybciej. PiS się cieszy bo mądrzejsze o tym nie wspominać. Granica przestała być chroniona. Każdy terrorta może sobie wejść. PiS przyjmuje uchodźców bez żadnego planu, bezmyślnie. Tylko dla propagandy. To się skończy kryzysem. Pomagać trzeba umieć, a nie rzucać hasłami zapraszamy wszystkich. Za ludzi trzeba wziąć odpowiedzialność. Koordynacja działań rządu z organizacjami po za rządowymi praktycznie nie istnieje. Polska nie prosi o wsparcie UE i innych krajów. Od lat się dowiadujemy jaka patologia jest w naszej armii. Co zostało potwierdzone wyciekami informacji. Ale tez nie można tego krytykować bo Cie nazwą kacapem... Mamy armię wydmuszke jak Putin i nie można o tym mówić. Jakby Rosja nie wiedziała ( ͡° ͜ʖ ͡°) U nas działa propaganda, że aż dziwne że polskie społeczeństwo to łyka. A przypomnij sobie ile mamy sprawnych F-16, o nie latających Migach, o rdzewiejących Leopardach... braku amunicji do wszystkiego. Ale znów nie można o tym napisać bo ruski troll. Problemów jest w Polsce znacznie, znacznie więcej. Dla pisu najlepszy czas by zamieść je pod dywan. Bo kto się upomni tego skrytkują. Tymczasem podwyżki na służbę zdrowia z polskiego wału wciąż nie zostały uwzględnienione w budżecie NFZ. A na arenie międzynarodowej mają dość naszych bo tylko krzyczą zrobicie coś albo rzucają hasłami co robić, ale za tym nie ma realnego planu czym tylko irytują zachód. Bo sankcje trzeba umieć wprowadzić. Nie wystarczy ich wykrzyczeć. Polski populizm wystrzelił w kosmos. Tymczasem jak tam blokada tranzytu przez Polskę między Rosją a UE. A jak zablokują to bez tarczy dla polskich firm które eksportują na wschód. Niech zdychają za wybranie ruskiego rynku zbytu. U nas nic, a nawet zadowolonie jak to prywaciarze handlujący z ruskimi mają przewalone. A na zachodzie intensywnie działania jak chronić własne gospodarki. A teraz czekam na minusy.

#polska #pis #wojna #inflacja #rosja #ukraina
  • 177
czekam gdy Morawiecki, Kaczyński, Duda i przede wszystkim Ziobro, wrócą do siania niechęci do tej złej, słabej, imposybilnej UE


wiesz, onuco, że to UNIA PRZYJĘŁA NASZ PUNKT WIDZENIA w kierunku do Kremla, a nie odwrotnie? Wiesz, że Kaczyński (w sumie to Kaczyńscy) ostrzegali przed takim rozwojem wypadków od dekad?

@spere:
@N331 co do tego rosnącego poparcia PiSu, to zawsze tak było w czasach konfliktu, że partie prawicowe notowały spore wzrosty. Nie tylko u nas inflacja strzela w górę i owszem, powinno się o tym mówić. Politycy jak to politycy, nie błaźnią się bardziej niż wcześniej, a te naciski były potrzebne. Co do stanu sprzętu wojskowego się nie wypowiem, bo nie wiem, ale mógłbyś podać jakieś źródła, skoro sam mówisz o propagandzie.
@N331 wreszcie jakiś głos rozsądku, studzacy podniecenie znających się jak zwykle na wszystkim wykopków. Naiwni jak dzieci, uwierzą, we wszystko. I jak w takim kraju będzie dobrze, jak obywatele są skłonni uwierzyć we wszystko i dać sobą manipulować. Jeśli politycy prezentują, tę samą postawę to nie ma się co dziwić. Tu trzeba zimnej kalkulacji, przewidywania przyszłości, a nie szabelki w dłonie i na Kreml.
@kryptonim_putas: czekam gdy Morawiecki, Kaczyński, Duda i przede wszystkim Ziobro, wrócą do siania niechęci do tej złej, słabej, imposybilnej UE

bo to robili od lat, do nazywania ją: "Wyimaginowaną wspólnota, z której niewiele dla Polski wynika" xd

co? już nie wrócą? już nagle Unia silna, dobra, potrzebna? już nie imposybilna? xd

liczą na to, że w zamieszaniu nie wróci temat łamania praworządności, że Unia nie zapyta:
- OK, a jak tam
Bo taka była w obliczu pierwszej inwazji na Ukrainę. Na szczęście to oblicze się wyraźnie odmienia. Pewnie dzięki naciskom USA. Popatrz na niemców jaki zwrot wykonali. Z takimi niemcami można i należy współpracować.

@spere:
Najpierw UE zła, szukanie kumpli na wschodzie a teraz się okazuje ze unia dobra. Rozumiem ze w dniu podpisania rozejmu znowu unia zła?


To nie Polska się zmieniła, a optyka UE, zrozum to. Niemcy jeszcze niedawno czekali, aż Kijów skona by można było dalej ciągnąć współpracę z ruskimi bez przeszkód. Dziś Niemcy, pod naciskami Amerykanów, przyjęli Polską optykę, nie odwrotnie.

@Krowa_z_siodlem:
@N331: Ale piecze, ze PiS-owi wzrasta poprscie. I to poczucie bezsilności? I dobrze, ma piec ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na pewno lepsi są od wspierających jeszcze niedawno Ruskà i bialorusia propagandę naszych op0zycjonistow
@kryptonim_putas obecnie wszystko jest propagandą. Warto jednak wybiegać myślami w przyszłość i politykę uprawiać z głową. Zamieszanie nie trwa jeszcze tygodnia, a niektórzy się zachowują, jakby już jutro miał być koniec. No raczej nie. Po prostu warto studzić swój optymizm i podniecenie, bo wydarzyć może się wszystko. Nawet, nawet to, że zostaniemy z tym wszystkim sami. Bo to nie my rozdajemy karty
Ależ #!$%@? durne XDD gdyby nie ludzkie cierpienie ta sytuacja byłaby dla nas wręcz wymarzona. Polska stała sie logistycznym hubem przerzutowym na Ukrainę i idzie to niezwykle sprawnie czyt. Niemcy w ciągu 24h przetransportowali granatniki i broń przeciwpancerna na Ukrainę, nasza współpraca z NATO i UE jest na wzorowym poziomie pokazaliśmy nasza wartość na arenie międzynarodowej, Polska armia zyskała deal życia z wysłaniem MiG29 na Ukrainę w zamian za f16 które zastąpią
@Antorus: Po pierwsze pis jest "kościółkowy" bo taką linię sobie przyjął i u części społeczeństwa dla której ma to znaczenie szuka poparcia, nie dlatego że z kimś był ugadany.
Po drugie pis, a przynajmniej ścisłe kierownictwo tej partii, jest przede wszystkim proamerykański i zdaje się że w naszym regionie interesy ru i USA są raczej sprzeczne.
Po trzecie chłop z filmiku zarzuca jakieś rzekome związki z Michaiłem Firdmanem (pomijam że chyba
@N331: ja zostałem zwyzywany od ruskiego onuca, bo gościowi składnie w zdaniu wypomniałem xD, niestety p0lactwo działa 0-1 i krótkowzrocznie, ja pomagam jak mogę, ale nie za cene naszego narodu, bo potem się obudzimy z ręką w nocniku i pewnie nikt nam nie pomoże z sytuacją imigrantów etc.
No właśnie m.in. dlatego pracują nad ustawą dotyczącą obrony ojczyzny. Oczywiście pominąłeś fakt, że jesteśmy w NATO i luki o których mówisz w realnym zagrożeniu zostałyby załatane w mgnieniu oka.


@rwL_: I już mówią, że to zwiększenie finansowania wojska ma się odbyć z druku NBP bo pieprzeni populiści nie są w stanie podjąć jakiejkolwiek decyzji która by mogła uderzyć w ich elektorat.
@N331: „Nauczyć gówniarza, to chodzi i powtarza”. Wykop jest obecnie na etapie bezkrytycznego podnoecania się każdym i wszystkim i klasycznej agresji na każdego, kto tego nie podziela. Nie pierwszy raz. Skrajności w wykopie są silne.
@N331: to jest część ludzkiej natury, szok wywołany nową sytuacją ogranicza trochę perspektywę. minęło kilka dni i ludzie (ty też) zaczynasz myśleć o obecnej sytuacji w szerszym kontekście. takie rozprężenie jest normalne i każdy w końcu go doświadczy
@kryptonim_putas: ty dalej nie łapiesz o czym ja mówię. O panice Pisu, który nagle chce się przeprosić z Unią

to Pis okrył się hańbą, przez lata siejąc nienawiść do EU, a jak teraz źle, to nagle Unia dobra, trzymajmy się sojuszy!! Duda okrył się hańbą, głosząc dla doraźnych politycznych wyborczych zysków że UE to "Wyimaginowana wspólnota, z której niewiele dla Polski wynika"

przykro mi bardzo, Unia nie zapomni o łamaniu demokracji,
ALE KACZYNSKI, ALE ZIOBRO I MORAWIECKI, GDZIE SIĘ PATRZYZZ POLAKU


@gzymspiwniczny: ale Kaczyński, ale ZIOBRO, ALE MORAWIECKI URZĄDZALI NAM TU DRUGI USTRÓJ RUSKI CZY BIAŁORUSKI,

NO I CZY TAK ŹLE BY NAM BYŁO?!! DOBRZE JAK W ROSJI CZY NA BIAŁORUSI, POLAKU
@N331: napisałem ostatnio że sankcje to miecz obusieczny i że będziemy mieli problem z ropą węglem i gazem, czyli ze wszystkim innym a inflacja #!$%@? to się dowiedziałem że jestem ruskim trollem i warto poświęcić gospodarke i wszystko żeby dopiec Putinowi. Łykopki to mentalne dzieci które jedyny obraz wojny mają z Rambo. Jest dobry usa i psychopata zły rus. Nie rozumieją szerszego kontekstu, wojny interesów, infiltrowania obcych rządów, wojny informacyjnej. Kibicuje
@Magma1: Pogorszenie rynku pracy to by było jakby Rosja zajęła Ukrainę i mielibyśmy regularne rosyjskie cwiczenia wojskowe wzdłuż całej wschodniej granicy państwa. Weź w takiej sytuacji nakłoń zagranicznych inwestorów, że ich inwestycje w Polsce są bezpieczne, że budowanie fabryki na podkarpaciu 100 km od rosyjskiej armii to dobry plan na kilkadziesiąt lat, że jak będziemy ciągle destabilizowani to inwestycje tutaj będą bezpieczne.
Wtedy będzie nas czekał gospodarczy dramat, 0 innowacji, 0
@Flutter_M_Shydale: a czy ja piszę o narodzie polskim, który okazuje się mądrzejszy niż antyeuropejscy bandyci z Pisu?

nie, piszę o panice PiSu od tygodnia, który niestety będzie musiał zmienić nastawienie do wyimaginowanej wspólnoty, z której niewiele dla Polski wynika
y dalej nie łapiesz o czym ja mówię. O panice Pisu, który nagle chce się przeprosić z Unią


Jeszcze raz powtarzam, siejąca fake newsy onuco. To UE zmieniła optykę na naszą. Zarówno jeśli chodzi o węglowodory z Rosji jak i stosunek do samego Putina. I nawet nie tyle PiS bo zarówno PiS jak i Tusk tę optykę mają bardzo podobną. Oni naszą. Nie my ich. Berlin wycofuje się ze współpracy z ruskimi,