Wpis z mikrobloga

Popatrzcie, jak zakłamana jest narracja, Rosjanom ciągle zarzuca się, że ich Blitzkrieg się nie udał -o ile takie mieli plany-, ale minęło dopiero pięć dni, a dla porównania Polska i Francja broniły się przed nazistami około miesiąca.

Po tych pięciu dniach Rosjanie stoją już u wrót stolicy, okrążają największe miasta, zapewnili bezpieczeństwo wodociągu dostarczającego wodę pitną na Krym - nie wiem, jak można mówić, że to nie jest wojna błyskawiczna wygrywana przez Rosję.

To, co się nie udało Rosjanom -o ile takie były ich plany- to wewnętrzna dezintegracja Ukrainy pod wpływem działań wojennych.

Europa jest w strefie wpływów Amerykańskich, dlatego mamy proamerykańską wizję rzeczywistości, ale sytuacja Ukrainy wcale nie jest pozytywna, niedługo dadzą się odczuć braki w amunicji, braki w żołnierzach, Rosja będzie umacniała swoją przewagę powietrzną i artyleryjską, coraz więcej kluczowych punktów zostanie zajętych, mimo niekompetencji rosyjskich dowódców.

#ukraina #wojna

--
Wszystkie nieodpowiednie komentarze będą usuwane
  • 48
Rosjanom ciągle zarzuca się, że ich Blitzkrieg się nie udał


@NadiaFrance: Bo to prawda. Kolejne dni strat, kolejni zabici cywile, kolejne materiały których nie da się ukryć, coraz większa dezaprobata dla rosyjskich działań w kraju i poza nim napędzają koło zamachowe* kolejnych sankcji i wykluczeń. Przejęcie całości w dwie doby i utworzenie rządu marionetkowego nie dałoby takiego rozlewu krwi, teraz każdy jest wściekły na ludobójstwo które się dokonuje.

nie wiem, jak
Przejęcie całości w dwie doby i utworzenie rządu marionetkowego nie dałoby takiego rozlewu krwi, teraz każdy jest wściekły na ludobójstwo które się dokonuje.


A skąd wiesz, że takie były plany? Tak myślisz, bo tak piszą proamerykańskie media. Może takie były plany, może nie, ale mi wydaje się, że przy tak dużym kraju, to byłaby totalna na ułuda, no chyba, że rzeczywiście liczono, że Ukraina się po porostu załamie. A czy na to