Wpis z mikrobloga

Popatrzcie, jak zakłamana jest narracja, Rosjanom ciągle zarzuca się, że ich Blitzkrieg się nie udał -o ile takie mieli plany-, ale minęło dopiero pięć dni, a dla porównania Polska i Francja broniły się przed nazistami około miesiąca.

Po tych pięciu dniach Rosjanie stoją już u wrót stolicy, okrążają największe miasta, zapewnili bezpieczeństwo wodociągu dostarczającego wodę pitną na Krym - nie wiem, jak można mówić, że to nie jest wojna błyskawiczna wygrywana przez Rosję.

To, co się nie udało Rosjanom -o ile takie były ich plany- to wewnętrzna dezintegracja Ukrainy pod wpływem działań wojennych.

Europa jest w strefie wpływów Amerykańskich, dlatego mamy proamerykańską wizję rzeczywistości, ale sytuacja Ukrainy wcale nie jest pozytywna, niedługo dadzą się odczuć braki w amunicji, braki w żołnierzach, Rosja będzie umacniała swoją przewagę powietrzną i artyleryjską, coraz więcej kluczowych punktów zostanie zajętych, mimo niekompetencji rosyjskich dowódców.

#ukraina #wojna

--
Wszystkie nieodpowiednie komentarze będą usuwane
  • 48
  • Odpowiedz
@NadiaFrance: Wiadomo jaka jest narracja i dezinformacja, ale eksperci takze potwierdzaja ze rosjanie nie poprawili logistyki ani komunikacji dlatego polowa wojska nawet nie dojechala na miejsce
Heekate - @NadiaFrance: Wiadomo jaka jest narracja i dezinformacja, ale eksperci takz...
  • Odpowiedz
@NadiaFrance: Zawsze mnie bawi porównywanie obecnie trwającej wojny do 2 wojny światowej. Przecież to zupełnie co innego, inny sprzęt, technologia, taktyki
  • Odpowiedz
@NadiaFrance:

Popatrzcie, jak zakłamana jest narracja, Rosjanom ciągle zarzuca się, że ich Blitzkrieg się nie udał -o ile takie mieli plany-, ale minęło dopiero pięć dni, a dla porównania Polska i Francja broniły się przed nazistami około miesiąca.


A porównałaś potencjały wojsk?
Francji i Polski w 1939 (plus to, że Francja miała rok na wyciągnięcie wniosków)?
Ukrainy i Rosji obecnie?
  • Odpowiedz
@NadiaFrance: W blitzkriegu chodzi o to że za pierwszą fala idzie druga, u Ruskich drugich fali nie było a nawet jak już ja zorganizowali to brakło im zaopatrzenia logistycznego przez co w miastach pozostaje silny ruch oporu który odbija miasta, zatem rosyjska inwazję można uznać za porażkę szczególnie że to miało być mocarstwo które atakuje o wiele słabszy kraj od siebie
  • Odpowiedz
@NadiaFrance: W pięć dni armia Rosji jest siekana jak buraki na barszcz przez armię najbiedniejszego kraju na kontynencie z niewielką ilością nowoczesnego sprzętu, zajęło im trzy dni aby w ogóle dojechać do Kijowa i zgarnąć oklep dwa razy od obrońców, teraz rosyjska gospodarka zaczyna się dezintegrować, wszyscy kopnęli dyplomatycznie Rosję w dupę. Ta operacja za dwa dni będzie dłuższa od tego jak Amerykanie zrównali z ziemią armię Saddama w Kuwejcie bez
  • Odpowiedz
@NadiaFrance: Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że stolica Ukrainy leże bardzo blisko granicy z Białorusią skąd przychodzą też ruscy więc to nie jest nic niesamowitego, że "rosja stoi u wrót stolicy".
  • Odpowiedz