Wpis z mikrobloga

@daweed666: Można ich odizolować gospodarczo, zerwać kontakty, ale jaki sens ma atakowanie jakiegoś cywila za granicą? Co najwyżej daje to putinowi pretekst do stawiania rosjan w pozycji narodu uciśnionego, który musi się "bronić".

  • Odpowiedz
Nie było protestów jak weszli na Krym, poparcie Putinowi rosło, spora część społeczeństwa popiera "misje" jak to oni nazywają wydarzenia na Ukrainie.
  • Odpowiedz
@daweed666: niech jada na Moskwe obalić Putina a później zapraszamy...
Mnie 20 lat nauki historii i doświadczyło.... Nie ufać ruskim... Generalnie fajni naród ale nie wiem czy to strach czy inne sytuację sprawiają że nie ma zaufania...
A to podstawa...
  • Odpowiedz
@Syrenamen: a co putin winny? On szedl niedc pomoc, troszkę zielonych ludzików zaatakowało plus atstak z Białorusi....

A tak poważniej by wymusić zmiany w Rosji musimy uderzyć w cały system, we wszytskich... Wtedy jest szansa że ktoś. Się zbuntuje lub opadli wodza...
Inaczej bedziemy żyć w strachu przez nastepne. Kilkaset lat...
  • Odpowiedz
@sarcev: Jeśli zwykły szarak będzie dostawał po dupie tylko dlatego, że jest rosjaninem, to zacznie po prostu mysleć "Wszyscy mają mnie w dupie, jedynie w moim kraju nikt nie ma mnie za z---a, więc trzymam sie z nimi". Rozumiem cisnienie po ruskach którzy wspieraja to co sie dzieje, ale jeśli jakiś rosjanin tego nie popiera, wręcz s--------ł z tamtej chujni, to tym bardziej nie zachęci go to do obalenia rządu,
  • Odpowiedz
@Syrenamen oczywiście i masz rację. Mój znajomy wyemigrował z rasiji do Polski 5 lat temu. 5 lat temu uciekł z kraju, w którym mieszkał 30 lat. Uciekl, bo był przerażony zacofaniem i tym, co się tam dzieje. A teraz mu wrzucają.. za to, że tam mieszkał. Że się nie postawił, że urodził się Rosjaninem. Kurka, przecież on stamtąd uciekł. Nie chce wojny. Ma dziewczynę Ukrainkę, która też uciekła ze swojego kraju
  • Odpowiedz
@daweed666: uświadomić tak, bić nie...

Coraz bardziej nie podoba mi się w którą strone to idzie - uświadamiajmy rosjan sankcjami, trollowaniem, nawet repfuckingiem ich biznesów w google reviews, ale nie urządzajmy z tego jakiegoś polowania na czarownicę tylko dlatego że ktoś jest ruskiem nawet nie pytając jakie ma zdanie o wojnie i putinie

No chyba że otwarcie mówi że popiera - to wtedy kontrolna listwa na oko i powtórzenie pytania,
  • Odpowiedz
@daweed666: Utrudnianie im życia z systemem bankowym itp jest wystarczające - nie możemy natomiast przyzwalać na gnębienie i uwłaczanie zwykłym obywatelom, bo stąd już jest niebezpiecznie blisko do samosądów i grubych nadużyć, bo akurat jakaś grupa jest "odczłowieczona".
  • Odpowiedz