Wpis z mikrobloga

Hej.
Piszę w ważnej sprawie. Pojawiło się tu znalezisko o śniadych mężczyznach, którzy pojawili się w Polsce. Zwróciłem na nie uwagę, bo dziś na dworcu w Lublinie miałem okazję ich spotkać. Pierwsze moje wrażenie na widok dużej grupy czarnoskórych i śniadych ludzi w turbanach były dziwne.

Wszystko się zmieniło, kiedy jechałem z nimi pociągiem na odcinku Lublin- Warszawa i miałem okazję porozmawiać. To są studenci, którzy pochodzą z różnych miejsc na świecie (najwięcej z Indii) i pojawili się w Polsce chcąc się ewakuować z Ukrainy. Widziałem paszporty niektórych z nich, niektórzy byli poturbowani itp. Generalnie interesowała ich możliwość powrotu do krajów ojczystych i pytali o połączenia lotnicze i inne takie niuanse.

Sporo opowiedzieli mi o sytuacji na Ukrainie, bardzo mocno chwalili Polskę i pomoc jaką otrzymali i mówili, że do tej pory nie spotkali tak gościnnego kraju i serdecznych ludzi, gdzie większość z nas mówi po angielsku.

Chciałbym tylko wnieść ten wątek do dyskusji, bo poczułem się przykro, gdy pojawił się ten wątek w tonie mocno oskarżającym.

Post pisany na szybko, w późniejszym czasie mogę napisać coś więcej.

#ukraina #wojna
  • 20