Wpis z mikrobloga

Witajcie Wykopie!
Co myślicie o inicjatywie założenia strony internetowej, udostępniającej zrzuty ekranu, personalia osób otwarcie popierających rosyjską agresję? Myślimy nad utworzeniem strony rosyjskie-onuce pl, na której znajdowałyby się galerię z osobami o takich poglądach.
( ͡º ͜ʖ͡º)
#ukraina #rosja

Ruskie-onuce Za/Przeciw

  • Jestem za 78.7% (59)
  • Jestem przeciw 21.3% (16)

Oddanych głosów: 75

  • 7
@HydraOSINT trochę to na taki samosąd może wyglądać.

Trudno też mi zaakceptować żeby ktoś zupełnie arbitralnie określał czy jestem onuca czy nie. Wystarczy że rprzykladowo pokloce się z dupeczka, która jest administratorem takiej strony i zaraz jestem w ciemnej #!$%@? i skazany na ostracyzm społeczny

Nazwanie kogoś w ten sposób narusza też jego dobra osobiste i może być zniesławieniem, co może rodzić problemy dla administratora peja

Ja bym się nie bawił w
@ArmaturaGramatura @Niemamwiedzy @DAS_REICH
Oczywiście nie mamy na celu udostępniania tam osób, które napiszą coś w przypływie emocji a skrajnych przypadków takich jak te:
Wojtek Szweda zmieniający nazwę Facebookowej grupy na "Grupa wsparcia federacji Rosyjskiej, miesiąc #!$%@? ukrainy"
Zofie Bąbczyńską Jelonek, sympatyzującą oraz publikującą posty na FB typu "Zachciało się Ukraińcom naruszać rosyjską granicę - to mają!" itp.
To może inaczej, może zamiast szkalować dane osoby, powinnyśmy zacząć współpracować z ABW, aby wyciągnąć jak najbardziej możliwe konsekwencję dla osób popełniających przestępstwo z Art. 117 3k.k. "Kto publicznie pochwala wszczęcie/prowadzenie wojny napastniczej, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".
W sumie racja, mogłoby to powodować szkalowanie rodzin, którzy nie mają wpływu na debili w ich drzewie genealogicznym.