Wpis z mikrobloga

Aktualnie w Polsce masz możliwość edukowania swojego dziecka w tych prywatnych szkołach... I jakoś nadal większość ludzi woli szkoły publiczne!


@Pantegram: Płacą już i tak obowiązkowo na placówki publiczne. A poza tym nawet prywatne muszą realizować program zatwierdzony centralnie.

bo szkoły prywatne w ramach tej optymalizacji, o której piszesz, nie inwestują hajsu w dobrze wyposażone laboratoria ani porządnych wykładowców, skoro można zatrudnić tych tanich i uczyć kierunków humanistycznych z książek i
  • Odpowiedz
Wprowadzenie konkurencji między szkołami oczywiście wcale nie doprowadziłoby do spadku kosztów szkolnictwa, prywatnym podmiotom wcale nie zależy na optymalizacji kosztów dalece bardziej niż w państwowych organizacjach


@vrim: to się przecież tak wspaniale sprawdziło w USA w więziennictwie xD
  • Odpowiedz
A jak to sfinansować, by wg Ciebie odciążyć gorzej sytuowanych?


@vrim: Tak jak jest teraz - czyli darmowa edukacja (tzn. opłacana z podatków) dla wszystkich, a jeśli kogoś stać i chce, to może posłać dzieci do prywatnej szkoły... Trudno IMO o lepszy system, chociaż ciekawe są dyskusje o bonach oświatowych.

Generalnie każde rozwiązania mają jakieś swoje plusy i minusy - dlatego tak irytujące jest, gdy Korwin prezentuje niby proste recepty na
  • Odpowiedz
Wygląda na przedawkowanie zawartości tagu #nieruchomosci. Chyba, że student jest miłośnikiem jaj jesiotra.


@vrim: No nie wiem... Jestem z Warszawy i u mnie wszyscy studenci z biednych rodzin musieli dodatkowo #!$%@?ć w pracy na etacie równolegle do dziennych studiów, zamiast skupić się na nauce, albo brali kredyty studenckie... Więc problem z utrzymaniem się w dużym mieście jak jesteś z małego to nie jest jakiś mit. OK, nie musisz mieć do
  • Odpowiedz
  • 0
@xdrcftvgy Powiedz co takiego JKM powiedział w ostatnim czasie, żeby go krytykować. On zawsze był prorosyjski. Nie daj się lewicowyn aktywistom, oni szerzą teraz ogromną manipulację. To operacja zniesławienia JKM i całej Konfederacji, zwykła walka o elektorat. Nigdy nie byłem korwinistą, ale w ostatnim czasie nie zauważyłem, żeby nas jakoś zaskoczył.
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: Korwin to nie Bóg czy idol, w którego się wierzy i powtarza każde słowo jak swoje - jak każdego polityka i każdego człowieka warto cenić za mądre rzeczy, które mówi i ganić za głupoty. Czytaj - nie popierać ludzi tylko idee.
  • Odpowiedz