Wpis z mikrobloga

A oczywiście likwidacja państwowych przewoźników to czysty RiGCz.


@vrim: Czysty "rigcz", który dzieciakom mających pecha urodzić się w biednej rodzinie na terenach wiejskich odetnie możliwości edukacji i zdobycia sensownej pracy, a tym z przedmieść również to utrudni, pogłębiając nierówności społeczne i podziały klasowe...

Oczywiście według Korwina, który ciężką pracą się w życiu nie musiał kalać, bo rozsądnie wybrał sobie bogatych rodziców ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzieciaki, co
Obamacare to najwyższy przejaw wolnej amerykanki, tak? XD


@vrim: xDDD z ciebie... Widzę, że nie podumales, dlaczego w ogóle Obamacare zostało wprowadzone w takim przecież cudownym i idealnym czysto kapitalistycznym systemie opieki zdrowotnej...

Podpowiem - wskutek masowych protestów ludności... Tak bardzo Amerykanie są "zadowoleni" z tego "idealnego" systemu prywatnej opieki zdrowotnej, że po prostu już dłużej go nie chcą mieć u siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) To
Starszy pan z demencją musi odejść. Polecam obejrzeć sobie powtórkę Hejt Parku krótko przed wybuchem wojny. Powiedzieć, że sam się zorał własną logiką, to jak nie powiedzieć nic. Ten człowiek powinien być odsunięty od polityki bo jest debilem. Tak, to jego określenie na małpy z 10 IQ.
Czysty "rigcz", który dzieciakom mających pecha urodzić się w biednej rodzinie na terenach wiejskich odetnie możliwości edukacji i zdobycia sensownej pracy


@Pantegram: A to dzięki temu, że nie istnieją stypendia. A nie, czekaj...

nierówności społeczne i podziały klasowe


@Pantegram: Ale wiesz, że nierówności nie są problemem, lecz jest nim niedostatek materialny? Poza tym gospodarka nie jest grą o sumie zerowej.

dlaczego w ogóle Obamacare zostało wprowadzone w takim przecież cudownym
@xdrcftvgy: bardzo dobrze, żebyś tylko poszedł bardziej otwartą drogą, a nie wskakiwał w ramiona pisu czy nacjoli.
Zobaczysz, że istnieją ludzi, którzy żyją inaczej niż kościół pieprzy i ci ludzie dalej są szczęśliwi ;] mam tu na myśli ludzi z krainy lgbt ;) Zobaczysz, że tak jak postkuce będziesz miał później takie 'ugh' wspominając harde konserwowe towarzystwo, ale dostrzeżesz wielkość swojej przemiany. ( ͡° ͜ʖ ͡°) good
no tak, bo publiczna służba zdrowia wyleczy nowotwory, to dlatego, jak całe życie płacisz kilkaset złotych miesięcznie składki zdrowotnej i zachorujesz na nowotwór, to jedyną twoją szansą są zbiórki w internecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Freakyboss: Pleciesz totalne bzdury... Zbiórki na leczenie raka jakimiś eksperymentalnymi metodami są robione przez ludzi w przypadkach, kiedy lekarze określają ich przypadek jako beznadziejny i nie do odratowania, co niestety przy nowotworach
@dominowiak: Chcę wierzyć, że naprawdę tak uważa, a nie pisze tak tylko po to, żeby ratować resztki wizerunku swojej partii zniszczone już chyba totalnie po wypowiedziach Brauna i Korwina oraz innych "pożytecznych idiotów", którzy błyskają na Twitterze elokwencją, pisząc np. Zełeńskiemu, że "będą tańczyć na jego grobie"
A to dzięki temu, że nie istnieją stypendia. A nie, czekaj...


XDDD No śmiało, wymień mi stypendia umożliwiające dzieciom podjęcie edukacji w szkole podstawowej i średniej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zapominasz, że prywatyzacja edukacji objęłaby nie tylko studia wyższe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zlikwidowanie państwowej edukacji skończyłoby się tym, że dzieci z rodzin wiejskich kopałyby ziemniaki, zamiast uczyć się pisać i czytać... Ciekawa też
Zlikwidowanie państwowej edukacji skończyłoby się tym, że dzieci z rodzin wiejskich kopałyby ziemniaki, zamiast uczyć się pisać i czytać...


@Pantegram: Wprowadzenie konkurencji między szkołami oczywiście wcale nie doprowadziłoby do spadku kosztów szkolnictwa, prywatnym podmiotom wcale nie zależy na optymalizacji kosztów dalece bardziej niż w państwowych organizacjach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rzadko kiedy stypendium pokrywa pełne koszta utrzymania.


@Pantegram: A czy ktoś to negował? Stypendia raczej funkcjonują
Wprowadzenie konkurencji między szkołami oczywiście wcale nie doprowadziłoby do spadku kosztów szkolnictwa, prywatnym podmiotom wcale nie zależy na optymalizacji kosztów dalece bardziej niż w państwowych organizacjach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@vrim: Po pierwsze - skąd wniosek, że to optymalizacja kosztów jest kluczowa???
W przypadku edukacji ważniejsza jest akurat jej jakość niż cena. Powszechny i łatwy dostęp do bo edukacji również jest istotniejszy niż cena.

Aktualnie w Polsce
@xdrcftvgy: no właśnie dlatego pytam, bo szukam natchnienia - po prostu nie widzę alternatywy. Z konfederacją zgadzam się może w 15-20 procentach (i to tylko w tych gospodarczych sprawach), z resztą partii jeszcze mniej programowo i tym, co uważam mam wspólnego, dlatego nie mam po prostu pojęcia i może ktoś mnie przekona do czegoś sensowniejszego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Aktualnie w Polsce masz możliwość edukowania swojego dziecka w tych prywatnych szkołach... I jakoś nadal większość ludzi woli szkoły publiczne!


@Pantegram: Płacą już i tak obowiązkowo na placówki publiczne. A poza tym nawet prywatne muszą realizować program zatwierdzony centralnie.

bo szkoły prywatne w ramach tej optymalizacji, o której piszesz, nie inwestują hajsu w dobrze wyposażone laboratoria ani porządnych wykładowców, skoro można zatrudnić tych tanich i uczyć kierunków humanistycznych z książek i
Wprowadzenie konkurencji między szkołami oczywiście wcale nie doprowadziłoby do spadku kosztów szkolnictwa, prywatnym podmiotom wcale nie zależy na optymalizacji kosztów dalece bardziej niż w państwowych organizacjach


@vrim: to się przecież tak wspaniale sprawdziło w USA w więziennictwie xD
A jak to sfinansować, by wg Ciebie odciążyć gorzej sytuowanych?


@vrim: Tak jak jest teraz - czyli darmowa edukacja (tzn. opłacana z podatków) dla wszystkich, a jeśli kogoś stać i chce, to może posłać dzieci do prywatnej szkoły... Trudno IMO o lepszy system, chociaż ciekawe są dyskusje o bonach oświatowych.

Generalnie każde rozwiązania mają jakieś swoje plusy i minusy - dlatego tak irytujące jest, gdy Korwin prezentuje niby proste recepty na
Wygląda na przedawkowanie zawartości tagu #nieruchomosci. Chyba, że student jest miłośnikiem jaj jesiotra.


@vrim: No nie wiem... Jestem z Warszawy i u mnie wszyscy studenci z biednych rodzin musieli dodatkowo #!$%@?ć w pracy na etacie równolegle do dziennych studiów, zamiast skupić się na nauce, albo brali kredyty studenckie... Więc problem z utrzymaniem się w dużym mieście jak jesteś z małego to nie jest jakiś mit. OK, nie musisz mieć do
  • 0
@xdrcftvgy Powiedz co takiego JKM powiedział w ostatnim czasie, żeby go krytykować. On zawsze był prorosyjski. Nie daj się lewicowyn aktywistom, oni szerzą teraz ogromną manipulację. To operacja zniesławienia JKM i całej Konfederacji, zwykła walka o elektorat. Nigdy nie byłem korwinistą, ale w ostatnim czasie nie zauważyłem, żeby nas jakoś zaskoczył.
@xdrcftvgy: Korwin to nie Bóg czy idol, w którego się wierzy i powtarza każde słowo jak swoje - jak każdego polityka i każdego człowieka warto cenić za mądre rzeczy, które mówi i ganić za głupoty. Czytaj - nie popierać ludzi tylko idee.