Wpis z mikrobloga

Tak tylko chciałem napisać, że czuję się jakoś tak dziwnie dumny z postawy zwykłych Polaków. W praktycznie każdej miejscowości ludzie sami się organizacją, żeby bezinteresownie pomagać. Przyjmują zupełnie obcych ludzi pod swój dach. Tylko w mojej miejscowości już 10 rodzin przyjęło rodziny uchodźców pod swój dach, kolejne 20 jest w drodze

Masa darów w postaci jedzenia, ubrań, kocy, innych produktów pierwszej potrzeby . Ludzie pomagają masowo sami z siebie . Bez nawoływań polityków, celebrytów czy innych takich . Po prostu chcemy pomóc

Takim właśnie narodem jesteśmy . Nie takim jak nam próbuje się wmówić na każdym kroku

#wojna
#ukraina
#polska
  • 122
  • Odpowiedz
Syryjczycy, Libijczycy, Irakijczycy, Kurdowie

@Filipterka25: A to nie mieli byc mistrzowie w chodzie z Afganistanu? Nawet kota mieli sportowego

"tam nie ma wojny przecież, w tv nie mówili"

No na Bialorusi nie bylo¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
A to nie mieli byc mistrzowie w chodzie z Afganistanu?


@abgaha: Też byli.

No, chyba że uważasz że np. Ukrainiec, którego wojna zastała na wakacjach w jakiejś Bułgarii czy innym zadupiu uchodźcą nie jest.
  • Odpowiedz
Moze i jestesmy narodem nieokrzesanych wieśniaków, ale mamy serce i współczucie dla cierpienia. Dlatego pomożemy naszym sąsiadom. Nie dla fejmu, lajków i #!$%@? atencji w necie. Pomożemy bo tak trzeba. Wiele z tych osób nawet nie umie into internety (np moja mama) ale robią zakupy dla potrzebujących i oddają je w miejsce zbiórek. Nie potrzebują debilnych lajków, poklasku. Tak trzeba.
  • Odpowiedz
Bliżsi kulturowo Ukraińcy są nam znajomi i bardziej będziemy im pomagać niż islamistom. Islamiści mają swój świat i tam powinni szukać wsparcia.


@karmazynowy_piekarz: To jeżeli wojna faktycznie będzie światowa to szukamy jakiegoś niezagrożonego kraju słowiańskiego, czy ki #!$%@??
  • Odpowiedz
Ludzie pomagają masowo sami z siebie . Bez nawoływań polityków, celebrytów czy innych takich .


@robertx: Ciekawe właśnie co w tym momencie robią owi celebryci i komu pomogli? Może czas zacząć ich rozliczać z tego co mówią, kryzys na granicy Białoruskiej był niedawno, łatwo można odnaleźć wypowiedzi różnych światłych i mundrych którzy wyzywali pograniczników od bandytów. Teraz mają moment żeby się wykazać.
  • Odpowiedz
@Droper: byłem właśnie z dzieckiem na placu zabaw przy miejscu takiej zbiórki (na przeciwko) . W 45 minut podjechało łącznie 8 samochodów (tyle widziałem), każdy po kilka toreb . Jakoś tak cieplej na sercu
  • Odpowiedz
Masa darów w postaci jedzenia, ubrań, kocy, innych produktów pierwszej potrzeby . Ludzie pomagają masowo sami z siebie . Bez nawoływań polityków, celebrytów czy innych takich . Po prostu chcemy pomóc


@robertx: ale jak to tak? Oni oszaleli? Przecież jeszcze nie było niedzieli, ksiądz jeszcze nie wygłosił kazania, żeby pomagać bo tak w Bilbii jest napisane!!! (Nie zebrał też tacki co jest głównym paliwem napędowym dobroci katolickiej)
  • Odpowiedz
@Paula_pi: i o to prosze panstwa typowa loszka, 0 myslenia i pojscie w zaparte xD

Zadna z osob z kryzysu bialoruskiego nie byla uchodzca.


@pi73r: typowe loszki mimo wojny dalej mają #!$%@? instagramy jakimś gównem, podróżami i zdjęciami tyłka.

Te #p0lki bardziej z rigczem udostępniają jakieś ciekawe informacje albo linki do zbiórek itd
  • Odpowiedz
Cywilizujemy się jako naród. Nadal co prawda jesteśmy zamkniętym, szowinistycznym społeczeństwem, ale coraz więcej tych zachodnich prądów przypływa i do nas. Ludzie jeżdżą po krajach zachodu, spotykają się z życzliwością, bezinteresownością i adaptują to na polski grunt. A do tego sytuacja jest podbramkowa. Tylko wtedy naród potrafi jednoczyć się do czegoś dobrego. Tego na codzień nie ma, tylko od takiego "święta".


@Marek_B: Całe szczęście, że napatrzyliśmy się w ostatnich dniach na
  • Odpowiedz
@robertx: zapraszam na moją relację z mojej ostatniej nocy. Generalnie ludzie przyjeżdżają autami kogoś zabrać i nawet ze Szczecina, busy pełne żywności. Rano okoliczna pączkarnia dala tyle pączków, że na całej Auli nimi pachniało.
Będąc na miejscu czułem się pierwszy raz od dawna dumny z reakcji. Sam przyjechałem z Warszawy, podrzucając jeszcze trzech chłopaków w moim wieku na granice, gdzie mieli iść na Wojaczkę. Masa historii, Przemyśl centrum świata, latają chłopaki
  • Odpowiedz
@robertx: Fascynujące, Polacy posiadają w sobie tyle życzliwości i dobroci dla innych, podczas gdy swoich rodaków uwielbiają gnębić, upokarzać, poniżać i wyśmiewać za biedę lub inne mankamenty. Nie znałem naszego Narodu od tej strony...
  • Odpowiedz
@robertx: idealnie podsumowane, kupa ludzi i przedsiębiorców z mojego otoczenia czy to podsłyszę czy sąsiedzi biorą ludzi i organizują transport rodzin "Saszek" z których niektórzy drwili w robocie, powróciła we mnie wiara w ludzkość, sam robię co mogę kupiłem rzeczy za 500zl i jutro wiozę na zbiórkę, rodzice będą brali ludzi do siebie do domu, sąsiedzi pojechali po rodziny swoich pracowników i ogarną im mieszkanie, z trudem hamuje łzy patrząc na
  • Odpowiedz