Wpis z mikrobloga

Tak tylko chciałem napisać, że czuję się jakoś tak dziwnie dumny z postawy zwykłych Polaków. W praktycznie każdej miejscowości ludzie sami się organizacją, żeby bezinteresownie pomagać. Przyjmują zupełnie obcych ludzi pod swój dach. Tylko w mojej miejscowości już 10 rodzin przyjęło rodziny uchodźców pod swój dach, kolejne 20 jest w drodze

Masa darów w postaci jedzenia, ubrań, kocy, innych produktów pierwszej potrzeby . Ludzie pomagają masowo sami z siebie . Bez nawoływań polityków, celebrytów czy innych takich . Po prostu chcemy pomóc

Takim właśnie narodem jesteśmy . Nie takim jak nam próbuje się wmówić na każdym kroku

#wojna
#ukraina
#polska
  • 122
@Paula_pi: doszło do ogromnego nieporozumienia - uwierzyłaś we własną propagandę! Tak naprawdę mało kto sprzeciwia się przyjmowaniu uchodźców. Ludzie sprzeciwiają się temu, co lewactwo nazywa uchodźcami, czyli ludziom, którzy uciekli z kraju ogarniętego wojną (albo i nie, lewacy nie mają nic przeciwko nazywania uchodźcami imigrantów z Iraku tylko dlatego, że w Afganistanie władzę przejęli talibowie), a potem przemierzają pół świata, żeby dotrzeć sobie do takiego kraju, jaki im się podoba. Uchodźcami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@gaarahokage: Przed chwilą właśnie czytałem, że goście w miejscowości obok się pięknie zorganizowali - jeden miał stary, zaniedbany dom gdzie nie było ogrzewania, w kilka godzin 5 chłopków przyszło wymieniać grzejniki, ktoś dał swój stary ale działający piec, inne osoby zorganizowały łóżka i w 24 godziny miejsce dla kilku rodzin

@robertx: chłop dostał za darmo remont domu
@robertx: Polacy to najgłupszy naród na świecie pomagaliśmy żydom wiadomo jak się odpłacili. Teraz pomagamy uzbrojonym banderowcom gdzie sami jesteśmy najbardziej rozbrojonym narodem na świecie efekt nietrudny do przewidzenia dla kogoś kto ma jakiekolwiek pojęcie o nastrojach antypolskich panujących w tym narodzie. Putin nie musi atakować Polski, ukraińscy uchodźcy i polityka rządu załatwią sprawę a potem na gotowe wejdą mądrzejsi
@robertx Nic tak nie łączy naszych narodów, niż nienawiść do kacapów.

Mieszkam w UK i zawsze jak ktoś mnie pyta to mowie, ze Polacy są jak rodzeństwo. Na codzień się nienawidzą i biją o każda pierdołę, ale moment jak coś poważnego się wydarzy, wszystkie niesnaski odchodzą na drugi plan.

Ukraincy teraz potrzebują naszej pomocy. Polacy pokazyja, że ja bezinteresownie ofiarują.
Widząc jakie wartości przedstawia ukraiński żołnierz, cywil w Kijowie, sam prezydent z
Polacy to najgłupszy naród na świecie pomagaliśmy żydom wiadomo jak się odpłacili. Teraz pomagamy uzbrojonym banderowcom gdzie sami jesteśmy najbardziej rozbrojonym narodem na świecie efekt nietrudny do przewidzenia dla kogoś kto ma jakiekolwiek pojęcie o nastrojach antypolskich panujących w tym narodzie. Putin nie musi atakować Polski, ukraińscy uchodźcy i polityka rządu załatwią sprawę a potem na gotowe wejdą mądrzejsi


@lukasus: Wiesz, że mężczyzn w wieku 18 - 60 lat z granicy
@robertx: cieszę się że to napisałeś. Może wielu osobom otworzysz oczy na to że podziały między nami generują się poza nami, nie w nas. Kiedy przychodzi co do czego, to jesteśmy skalą nie do skruszenia gotowa pomoc każdemu kto tej pomocy potrzebuje.