Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@Tylko_noc 7 tys. Mechanicznie wymieniłem parę pierdół i wygląda na to że będę bez problemu tłukł kilometry. W parę tygodni bez problemu zrobiłem ze 3k.

A jakieś zwykle zaprawki na te wykwity? To się spowolni czy zaraz odpadnie? Mam czas, 2 tyg urlopu mógłbym coś poświęcić jeśli to coś da
@qaqa: jak lubisz takie roboty i chcesz się czegoś nauczyć, to możesz się pobawić. Najgorzej będzie z tym nadkolem - tam wygląda na niezły syf, resztę można ogarnąć małymi zaprawkami i polerowaniem. Ale nie liczyłbym, że osiągniesz efekt taki, żeby nie było widać gdzie było malowane ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Android
  • 0
@aksal89

Chętnie bym się czegoś nauczył, ale właśnie nie wiem czy warto w ogóle się za to brać. Powiedzmy że nadkole całkiem odpuszczam do lata, wtedy może coś pomyśle.

Ale z tymi odpryskami mógłbym coś podziałać. Może by ktoś polecił konkretne działanie: zadrapać, brunox epoxy, i na to lakier w kolorze, starczy?

Aktualnie widać wyżerki, więc nawet jeśli będzie widać gdzie malowane to i tak będzie lepiej :)
@qaqa: dla samego zabezpieczenia przed postępowaniem rdzy da radę. Odrdzewiacz, a potem zaprawka lakierem w kolorze.
Jakbyś chciał to zrobić porządnie, to trzeba by zeszlifować to do gołej blachy (żeby usunąć całą rdzę), potem podkład, baza i bezbarwny, a potem polerowanie tego. Są na YT poradniki, jak choćby od tego łysola z TVN Turbo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale muszę przyznać, że robota jest satysfakcjonująca, nawet jak
@qaqa: Te pojedyncze wżery możesz usunąć małym frezem na wiertarkę i zaprawką pod kolor frez 10zł zaprawka 50zł, rdze na błotnikach na dłużej możesz powstrzymać tylko zdejmując je i czyszcząc ranty z rdzy do gołej blachy i potem albo inhibitor korozji jak bedą wżery(30zł) albo sam epoksyd w sprayu (30zł) na to lakier pod kolor puszka 50zł i puszka klaru też 40-50zł, te zadry na tylnym nakolu możesz wypolerować pastą tempo
@qaqa: Ja się poddałem. Też mam problem z progami i nadkolem. Zdecydowałem, że w tym roku zrobię jedynie tylną klapę i maskę, resztę olewam. Mam samochód z 2007 r., bardziej mnie martwi teraz elektryka.