Wpis z mikrobloga

@ameneos:

właśnie odbyłem e-trening ze snajperka.


Z Twoim doświadczeniem będziesz siał strach w szeregach wroga, coś jak Simo Häyhä, ps. „Biała śmierć”.

Pokój już przygotowany dla jednej rodziny, jest miejsce dla Vasilija, Katariny i ich nastoletniej córki Nataszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mieszkamzmamusia: @hansschrodinger: Nie wiem, czy w ogóle da się zmienić. Nigdy nie słyszałem o czymś takim jak zmiana kategorii wojskowej.

Wątpię, że ktokolwiek powoła do wojska na przykład 30-latka ze schizofrenią albo nowotworem złośliwym, choćby i nawet kilkanaście lat wcześniej był okazem zdrowia i dostał "kategorię A" do książeczki.
@soyunmago: @mieszkamzmamusia: @hansschrodinger: Ja się ostatnio wnioskowałem o ponowną komisję. W 2015 roku dostałem kategorię D ze wzgledu na kregozmyk II stopnia, teraz zachorowałem na cukrzycę typu I. Chciałem zmienić na E, ale zmasakrowały mnie przepisy z roku 1967 ( przepis o uzupełnieniowych potrzebach wojska ). Czyli jesli mając lat 18/19 dostałeś A, ale 5 lat później amputowali ci rękę i nogę to i tak dostaniesz wezwanie do woja