Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja mam wrażenie, że ta wojna to jakaś taka amatorszczyzna? W sensie 20 helikopterów sobie przelatuje nisko nad zabudowaniami, gdzie teoretycznie z każdej strony żołnierz mógłby wyjąć Stingera, albo ktoś mógłby zacząć ostrzeliwać z CKM-u, to samo z tymi podróżami przez główne ulice ciężarówkami i czołgami, jakby niczego się nie obawiali, a Ukraińcy podobno mają 250 tys żołnierzy i gdzie oni są? Przecież przy każdej drodze powinien być 1 żołnierz z CKM-em w jakiejś trawie czy zbożu schowany, a tam nic nie ma, te czołgi sobie przejeżdżają jakby na mapie była tylko 1 drużyna. Te helikoptery latają jakby w ogóle się nie obawiały obrony p-lot.

#wojna #rosja #battlefield #arma3 #ukraina
  • 18
@5KYN3T: wow #!$%@? jeden smiglowiec, na bogato. Jak uwazam, ze ruakich trzeba #!$%@? z cala moca, to glownymi odpowiedzialnymi za obrone jest wojsko ukrainskie, a jak na razie to nie stawiaja wrogowi zadnego oporu, delikatnie mowiac
@emasele: No szczerzę mówiąc, gdybym ja za to odpowiadał to tak bym rozmieszczał wojska w sytuacji Ukrainy. 1-2 żołnierzy tu, 3-4 tam, totalne rozproszenie, potężne ataki z zaskoczenia. Bo 1 żołnierz może dobrze wypozycjonowany zabić 10-15 żołnierzy wroga, jakiś czołg, helikopter, a duży oddział szybko zostanie zauważony i jak zacznie się strzelać to przy przewadze sprzętowej Rosji zada minimalne straty względem tego co straci.

@Em5i: Oni mieli 8 lat na
@CzaryMarek: i spodziewasz sie ze te kolumny pancerne nie sa ochraniane przez piechote zmotoryzowana?

A "jeden zolnierz" ani nawet cala kompania, nie odwazy sie na taki atak samobojczy tylko podda badz ucieknie.
Takze dobrze ze za nic nie odpowiadasz ;)
@Aster1981: No to jest niestety to ryzyko z małymi oddziałami, ale mniejszy oddział też się podda jak napotka trochę większy, dlatego ci z największym morale powinni być w małych oddziałach, a ci z niższymi w większych.
@Aster1981: Jeżeli wojsko ma funkcjonować na zasadzie chłodnej kalkulacji z perspektywy pojedynczego żołnierza, to lepiej w ogóle się poddać, bo z punktu widzenia jednostki nigdy ryzykowanie swojego życia nie będzie tego warte.
@CzaryMarek: nie bardzo wiem o co CI teraz chodzi. Ja opisalem jak wojsko wyglada w rzeczywistosci. Zolnierzy gotowych na atak samobojczy jest bardzo malo. Niemozliwe jest dzialanie jakie sugerowales.

Stad tak wazne sa czolgi i ciezko opancerzone transportery. To platformy do montazu i uzycia uzbrojenia, z minimalnym ryzykiem dla zalog, bo zapewniaja dobra ochrone. A i takie odzialy nie atakuja mala grupa nacierajacego liczniejszego przeciwnika, tylko cofaja sie by sie zgrupowac
@Aster1981: Japończycy pokazali że jednak jest możliwe. To zależy od morale żołnierzy, ja myślę, że Ukraińcy mają wysokie morale i część z nich byłaby gotowa do większego ryzyka / większego poświęcenia.
Dlatego w Afganistanie tak ciężko się utrzymać, przecież Afgańczycy nigdy nie mieli czołgów ani wozów opancerzonych, ale potrafili po prostu wjechać samochodem wysadzić się w powietrze i wziąć ze sobą kilku okupantów.
Jeżeli Ukraińcy mają symetrycznie wygrać konflikt to niech
@CzaryMarek: teraz to juz nie wiem czy az tak kompletnie nie ogarniasz czy trollujesz xD

Co do tego maja Japonczycy z okresu IIWS? xD
Co ma Afganistan gdzie uksztaltowanie terenu jak i roznice kulturowe i religijne sprzyjaly partyzantce? W tym wlasnie samobojczej.

Wczesniej pisalismy o regularnym wojsku ukrainskim.
Oczywiscie ze walcza symetrycznie, a jak inaczej mialoby wlaczyc wojsko w wiekszosci poborowe?

Jak kacapom uda sie zajac Kijow i ustanowic swoje marionetkowe
@Aster1981: Czyli twierdzisz, że wojsko ukraińskie boi się umrzeć żeby zabić wroga? W sumie to trochę bez sensu być w wojsku i bać się umrzeć, ale cokolwiek, ja mówię jaka jest jedyna wojna którą mogliby wygrać moim zdaniem, bo w otwartych starciach to są bez szans, przy każdej większej wymianie ruscy ich zasypią rakietami i tyle.