Wpis z mikrobloga

@kopawdupeswiniom: Kwestia perspektywy. Żaden gatunek nie miał takich możliwości jak ludzkość współcześnie. W przyszłości nasze możliwości mogą wykroczyć nawet poza układ słoneczny. Wszystko zależy od śćieżki rozwoju.
  • Odpowiedz
@Al-3_x

W przyszłości nasze możliwości mogą wykroczyć nawet poza układ słoneczny.


Dobrze, dobrze skoro to i tak istnieje to niech rozwijanie te możliwości do poziomu 2 na skali Kardaszowa, tak aby doprowadzić do całkowitego zniszczenia życia i jego reemisji na wszystkich ciałach układu słonecznego. Np. poprzez kontrolowane zderzenia ciał niebieskich, chociaż pewnie znajdą się bardziej wysublimowane metody. Rozplenianie się poza układ słoneczny to pomyłka. Nawet jeśli udałoby się dotrzeć do jakiegoś
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom:

tak aby doprowadzić do całkowitego zniszczenia życia i jego reemisji na wszystkich ciałach układu słonecznego.

Ty chyba naprawdę nie lubisz życia xD

to bez napędu w stylu wa

Spekulacje na temat napędu są głupie bo nie wiemy jak rozwinie się nauka i technologia w przyszłości. Już teraz mówi się o tunelach czasoprzestrzennych.
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom: Nie spekuluje tylko pokazuje realne możliwości. Opracowanie lepszego napędu również jest w zasięgu. Nie mówie że to się spełni ale jest to wizja za którą jestem gotów pracować na rzecz jej realizacji.
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom: Dociekliwy jesteś. Dobra potraktuje cie poważniej.
Dwa wstępne pytania.
Jeśli uważasz jak wynika z twoich wypowiedzi, że życie nie ma sensu czemu jeszcze nie popełniłeś samobójstwa i czemu wymagasz od całej ludzkości własnego unicestwienia.
  • Odpowiedz
@HAL__9000:

Faktom nt. brutalnej rzeczywistości.

No witam twardego człowieka akceptującego rzeczywistość. xD Odwołując się tym razem bardziej do pragmatystów pojęcia, takie jak brutalny czy rzeczywistość to tylko pojęcia, które człowiek sam stworzył i sam nadał mu znaczenie. Twoje wartościowanie zastanego stanu rzeczy jest czysto subiektywne i nie muszę się z nim zgodzić..

Świadomość nie jest "sztucznie stworzona przez człowieka". Nie jesteś w stanie
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom:

natal-bingo check.

Pytam poważnie. Jak jesteś taki logiczny, to wartościujesz nieistnienie jako lepsze, niż istnienie ergo śmierć jest dobra, bo pozbawia człowieka istnienia. Jeśli mi powiesz że robisz że robisz to ze strachu przed śmiercią lub z przywiązania do rodziny to sam pokazujesz mi że jesteś równie irracjonalny w swoich działaniach jak zarzucasz to mi.
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom: Ja tylko pokazuje niekonsekwencje twoje światopoglądu. I znowu nikt nigdy nikomu nie narzuca życia. Narzucać można tylko komuś, kto istnieje. Stwierdzenie, że nie miałeś wyboru czy chcesz się urodzić jest błędem logicznym bo nie mogłeś go mieć przed tym wydarzeniem bo zwyczajnie cie nie było. Nie można narzucić, zmusić lub dawać wybór nieistniejącej osobie. Dopiero jako żywa istota możesz podejmować wybór.
  • Odpowiedz
@Al-3_x:

pojęcia, takie jak brutalny czy rzeczywistość to tylko pojęcia, które człowiek sam stworzył i sam nadał mu znaczenie


Są to pojęcia opisujące coś, co już istnieje. Ich zdefiniowanie nie zmienia faktu, że zarówno rzeczywistość, jak i jej brutalność istniała jeszcze zanim doszło do
  • Odpowiedz
@kopawdupeswiniom: Raczej nie drogi kolego. Uważasz, że można narzucić komuś kto nie istnieje cokolwiek? Jest to tak głupi pogląd, że nawet nie warto go zweryfikować. Koniec końców antynatalizm wykoleja się na prostych faktach logicznych. Do tego dalej nikt mi nie powiedział w jakim systemie moralnym antynatalizm jest niby moralny.
  • Odpowiedz
@Al-3_x:

nikt nigdy nikomu nie narzuca życia. Narzucać można tylko komuś, kto istnieje


Nie, natalu. Jeśli robisz kogoś, to oznacza, że narzucasz życie. Nie musi być jeszcze tego kogoś, skoro wiadomo, że będzie i zostanie postawiony przed faktem
  • Odpowiedz