Wpis z mikrobloga

  • 532
#finanse #bekazpisu #bekazlewactwa #polska #heheszki

"Obniżka podatków" wg #pis:
- Płaciłeś 17%PIT+1,25%składki zdr., zapłacisz teraz 26% (17%+9%)
- Płaciłeś 33,25% (32%+1,25%), zapłacisz 41%(32%+9%)
- Płaciłeś 19%, to teraz 23,9%
Na osłodę jest kwota wolna-30 tys. zł,ale nawet jak zarabiasz tylko 30 tys.zł rocznie, i tak zapłacisz 9% składki.
Pobierz
źródło: comment_1645511809HGqeYqpA1JSryqSic6f3mK.jpg
  • 20
@Kempes: Osoby do 13 brutto nie stracą. Pozostali pójdą na b2b gdzie nie wiadomo czemu masz tylko 4,9% składki zdrowotnej i liniówke, a w dodatku niższe obciążenia dla pracodawcy.
@Kempes źródło: Instytut danych wziętych z dupy.

Polski ład to prawdopodobnie najlepsze co spotkało Polskę w XXI wieku, nawet mówili o tym w telewizji, więc utkaj srollu
@Kempes: co do składki zdrowotnej to dodam swój niedawny wpis bo to co się z nią stało to karykatura

#skladkazdrowotna została wprowadzona żeby rozdzielić finansowanie NFZ żeby się pieniądze na szczeblu centralnym nie rozeszły, to miał być tylko odrębny fundusz. Na początku było 7.5% w całości odliczane od podatku - bo dlaczego mielibyśmy płacić 2x za tą samą usługę za którą już płacimy w podatkach. Następnie zwiększano % do 9 ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Kempes: Osoby do 13 brutto nie stracą. Pozostali pójdą na b2b gdzie nie wiadomo czemu masz tylko 4,9% składki zdrowotnej i liniówke, a w dodatku niższe obciążenia dla pracodawcy.

@DeoLawson: jak nie stracą, jak stracą xDDD tylko ktoś na minimalnej nie straci w ujęciu pensji, ale dojedzie go inflacja większa przes polski wał pisowski
przecież to jest od dochodu, czyli powinno być ok 270zł jak nie miałeś żadnego?


@smallboobslover ale jest rozliczane miesięcznie. Więc w styczniu kupujesz towar za 100k, jesteś na minusie więc płacisz *tylko* minimalną ( ͡º ͜ʖ͡º)
W lutym sprzedajesz towar za 105k, więc wg ZUSu masz 105k dochodu w lutym i płacisz składkę od 105k XD.
A podatek dochodowy płacisz już tylko od 5k.
ale składka zdrowotna to nie podatek, bo nazywa się składka. Telewizji nie oglądasz, że tego nie wiesz?


@el_loco_crooliko: to to #!$%@?. Wyzsza skłądka zdrowotna to lepsze usługi lecznicze. Ja np wczoraj byłem u lekarza i normalnie witał mnie juz na korytarzu, poczestowął herbatą, zbadał dokładnie i wystawił diagnozę. A termin na tomograf mam na jutro. Dzieki tym 9% na skł. zdrowotną lecze sie jak Pan. ( ͡° ͜ʖ ͡