Wpis z mikrobloga

@alberto81: #!$%@? co to w ogole za argument, ze studiuje medycyne xD Tam nie ma głąbów? Słabo u niego cośz wiedzą jak nie ma jej nawet na poziomie artykuł€ z wiki. TO jest prawda, że płeć chromosomalna to tylko jeden z aspektów. Równie dobrze osoba z chromosomem Y może być w każdym innym aspekcie kobietą, wystarczy, że gen SRY się #!$%@?.
@alberto81: przeczytalem wszystkie komentarze i wciaz nie znalazlem odpowiedzi gdzie ta periodykalna krew mialaby rzekomo miec swoje ujscie u tak zwanego faceta? Nosem chyba.
Nazwijmy to po imieniu: urodzil(x)s sie z wypustkiem, albo z dziurka. To jest jedno i jedyne kryterium do okreslenia plci. Albo jestes w stanie to zrozumiec, albo nie. Reszta ideologii, to wyobraznia, ktorą mozna szanowac, kochac albo nienawidzic. Mnie jest wszystko jedno. Wiele juz w zyciu widzialem.
Wyciągaj mutację która się trafia raz na miliard żeby usprawiedliwić głupotę. Dokładnie to próbują zrobić tęczaki gdy wyciągają hermafrodytyzm jako "lol można mieć inna płeć niż tylko męska lub żeńska!"


@GodEmperorWasRight: Masz jak wół na obrazku że tęczak broni statusu dwóch płci, to po #!$%@? robisz koziołki a reszta przyklaskuje.
@HoganPaul: Widzę, że dalej nie rozumiesz. Mowa jest, że płeć ma różne aspekty - i te aspekty są opisywane czasem w formie "płci takiej" albo "owakiej", co celowo dałem w cudzysłów.
Ty chyba jakby nie rozumiesz, co znaczy słowo "aspekt". Uczepiłeś się swojego ulubionego zwrotu i twierdzisz, że jest jedyny słuszny

Są po prostu cechy płciowe (cechy na podstawie których możemy odróżnić jedną z DWÓCH płci).


@HoganPaul: Którą z dwóch płci w (trigger warning) ASPEKCIE chromosomalnym reprezentuje osoba o chromosomie XXXXY? Tak, są takie.
@HoganPaul Dalej nie czaisz. Czy chromosom XXXXY jest chromosomem męskim czy żeńskim? Nie pytam o fenotyp, który jest w większości męski z pewnym abnormalnościami.

Też mogę sobie cytować pojedyncze zdania.

"Zespół Klinefeltera jest jedną z możliwych diagnoz interpłciowości".
Połowa transów po operacji strzela sobie samobója.


@GodEmperorWasRight: Przez brak akceptacji, a nie bycie trans - tranzycja bardzo poprawia stan psychofizyczny u takich osób, to w zasadzie jedyny skuteczny sposób na dysforie :)
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5178031/

Tak samo jak jesteś chory na dysmorfię to potrzebujesz pomocy a nie afirmacji, że to normalne.


No i właśnie taką pomocą jest tranzycja.

W prawdziwym życiu jest tak, że jak 99% ludzi coś uważa za normę to
@HoganPaul: I dalej fikołki walisz, by uniknąć odpowiedzi na proste pytanie - czy chromosom XXXXY jest chromosomem męskim czy żeńskim. Bo dobrze wiesz, że odpowiedź na to pytanie zaburza tezę, że płeć jest czymś, co można w każdym przypadku jednoznacznie przypisać do jednej z dwóch kategorii.

Ale kto mówi o tym, że coś jest zdrowe czy normalne? Są takie osoby, które mają niejednoznaczne cechy płciowe, w związku z tym nie da
Napisałem wyraźnie: Zespół 49,XXXXY jest chromosomową anomalią typu aneuploidalnego, charakteryzującą się obecnością trzech dodatkowych chromosomów X u mężczyzn. Rocznie występuje

1/85 000 do 1/100 000 przypadków wśród noworodków płci męskiej.


@HoganPaul: Pytanie brzmi "czy to chromosom męski, czy żeński?", a nie "co to jest zespół 49, XXXXY?". Pieprzysz nie na temat, wklejajac jedno i to samo.
Wszedłeś, bo powiadomienie dostałeś... mimo że do ciebie nie pisałem.


@HoganPaul: Wszedłem, bo nie dostaje i sprawdzam ręcznie, taborecie.

SPEKTRUM PŁCI XD


Tak, płeć to bimodalne spektrum, każdy się znajduje w jakimś miejscu między mężczyzną, a kobietą.

Po pierwsze to ty pieprzysz od rzeczy


Nie, ja tylko przytaczam stanowisko nauki, szurasku:
https://www.scientificamerican.com/article/beyond-xx-and-xy-the-extraordinary-complexity-of-sex-determination/

Albo tu:

There is increasing interest in and tolerance of the lay public for variations in human sexuality. In
Nie, ja przytaczam stanowisko nauki, szurasku


@HoganPaul: Przytoczyłeś definicje ze słownika, który traktuje temat pobieżnie - natomiast ja przytoczylem źródła z zakresu biologii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie, przytaczasz stanowisko całkowicie odwrotne od stanowiska nauki, płaskoziemski szurze.


Nie, to co wkleilem to właśnie stanowisko nauki, nie odwrotnie. To co wkleiles w żaden sposób nie przeczy temu co napisałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I
Przytoczyłeś kłamstwo, które nie ma nic wspólnego ze stanowiskiem nauki


@HoganPaul: Oczywiście, że ma - obecna nauka wyraźnie mówi o tym, że pojęcie płci jest bardzo skomplikowane, a płeć to spektrum - dowód jest chociażby tu, w artykule dotyczącym dziwnych zmian prawnych w USA:

https://www.nature.com/articles/518288a/tables/1
https://www.nature.com/articles/d41586-018-07238-8

Jak widzisz, konsensus jest jasny, fikolki nic nie zmienia.

The research and medical community now sees sex as more complex than male and female, and
@Emes91:

Czyli uważasz, że chromosom XXXXY to chromosom męski? Bardzo ciekawe.

Może zacznijmy od tego, że to nie jest "chromosom", tylko 5 chromosomów: 4 żeńskie i 1 męski. Z tą liczbą pojedynczą chodziło chyba o kariotyp, co rzeczywiście jest bardzo ciekawe - iksy mogą nawet dążyć do nieskończoności i nic się nie zmieni; wystarczy pojedynczy igrek żeby był męski. Jeśli po drodze nic się nie stanie z przenoszonym przezeń genem
Z tą liczbą pojedynczą chodziło chyba o kariotyp, co rzeczywiście jest bardzo ciekawe - iksy mogą nawet dążyć do nieskończoności i nic się nie zmieni


@kficzou: Jest wyróżniony cały syndrom pod nazwą zespołu Klinefeltera, który pokazuje, że bredzisz, bo jednak coś się zmienia i nie otrzymujemy w pełni typowego fenotypu męskiego.

(u ludzi sprowadza się do tego czy masz jaja czy jajniki)


@kficzou: Jakieś potwierdzenie na tę śmiałą tezę, która
@Emes91:

Jest wyróżniony cały syndrom pod nazwą zespołu Klinefeltera, który pokazuje, że bredzisz, bo jednak coś się zmienia i nie otrzymujemy w pełni typowego fenotypu męskiego.

Nietypowego żeńskiego w jakiejkolwiek części tym bardziej nie otrzymujemy i tego się trzymajmy.

Jakieś potwierdzenie na tę śmiałą tezę?

Na obrazku.

(...) to będziesz #!$%@?ł, że mamy do czynienia z "fenotypem męskim" (...)?

Tak, a o co chodzi?
źródło: comment_1645891231TBU4pDTtfmpTZhjHUffPeO.jpg
Nietypowego żeńskiego w jakiejkolwiek części tym bardziej nie otrzymujemy i tego się trzymajmy.


@kficzou: That's the point - otrzymujemy coś nietypowego w wyniku nietypowego kariotypu. Coś, co nie pasuje do zerojedynkowego podziału "męski-żeński". Osoby z zespołem Klinefeltera mają też cechy, które można określić jako bardziej żeńskie - kobieca sylwetka, ginekomastia, słabsze mięśnie.

Za Wikipedią, na podstawie źródła: Stanisław Dulko. ABC...płci. „Kosmos. Problemy Nauk Biologicznych”. 52 (1 (258)), s. 5-10, 2003.

płeć