Wpis z mikrobloga

- jak rok temu był mroźny luty - to, że była normalna zima nie świadczy o tym, że nie ma globalnego ocieplenia bo pogoda =/= klimat
- jak w tym roku powiało w jednym miesiącu mocniej - oto dowód na zmianę klimatu, sami to sobie zrobiliśmy
¯\_(ツ)_/¯

Nie chodzi mi o negowanie zmian klimatu, ale irytuje mnie wybiórcze podejście do zjawisk pogodowych, kiedy pogoda jest dowodem na zmiany klimatu tylko wtedy, gdy jest to nam wygodne.

#bekazlewactwa #4konserwy #heheszki
źródło: comment_1645429312gz3i2FCrRghbmYVkrPSmmb.jpg
  • 18
@archubuntu myślę że tutaj nie chodzi o to, że było zimno to pogoda ≠ klimat, jest ciepło to pogoda = klimat, tylko o to, że zmiany klimatyczne to nie zmiana temperatury o 10⁰C tylko niewielka nawet zmiana czy jest ciepło czy zimno, natomiast znacznie częściej występujące anomalia pogodowe jak te wielkie wichury w lutym czy nawet styczniu, a to akurat jest prawda
natomiast znacznie częściej występujące anomalia pogodowe jak te wielkie wichury w lutym czy nawet styczniu


@bezbek303: Nie zmienia to faktu, że dowodem na zmianę klimatu są precyzyjne pomiary w skali całego roku na świecie a nie pojedyncza anomalia.

W przeciwnym razie skazujemy się na przerzucanie się lokalnymi zjawiskami pogodowymi na zasadzie "moja anomalia jest lepsza niż Twoja" bo niby czemu anomalia pogodowa w 2022 roku ma bardziej świadczyć o
źródło: comment_1645441674qPxSQDhSLdOmCVOiZY7Sch.jpg
@archubuntu: ale przecież ona wyraźnie zaznacza, że chodzi o kolejny alert o wietrze. Podkreśla, że takie sytuacje są coraz częstsze (co jest faktem) i za co odpowiada ocieplenie klimatu czyli prawdopodobnie człowiek. Nie rozumiem o co ci chodzi. Odnoszę wrażenie, że mówicie o tym samym, tylko na siłę chcesz się do czegoś przyczepić.
Poza tym nie wiem czy w tym przypadku wciąż możemy mówić o anomaliach, ale to już potrzebny klimatolog.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@archubuntu: najlepsze robienie #!$%@? z logiki
kupuj elektryka opalanego węglem bo twoj stary deasel morduje planete
hehe to ze lufthansa latala ponad 16 tysiecy razy pustymi samolotami emitujac w gornych warstwach atmosfery ponad 350 ton co2 to juz pies i sie nie liczy
( ͡ ͜ʖ ͡)