Wpis z mikrobloga

Mirasy mam problem. Dwa dni temu kupiłem swoje pierwsze słuchawki douszne i mam problem, z którym nie mogę sobie poradzić.

Pacjent to Sony WF-1000 XM4 i One Plus 7Pro z systemem Oxygen OS 11.0.5.1
Wszystkie aktualizacje systemowe jak i aktualizacje samych słuchawek są najnowsze.

Podczas słuchania muzyki w losowych momentach występują problemy z łącznością bluetooth ( przynajmniej tak mi się wydaje ). Objawia się to przerywaniem muzyki. Nie wiem jak to opisać. Tak jakby spadły fps'y w grze na krótki okres czasu i zaczęło szarpać obrazem. Tylko, że analogicznie dzieje się to z dźwiękiem : D
Próbowałem przełączać codeci, opcje bluetooth w opcjach programistycznych na telefonie. Zmieniałem wszystkie możliwe opcje w apce tak, aby jakość połączenia była jak najbardziej stabilna.
Dziś jechałem do pracy tramwajem i było spoko. Teraz siedzę w pracy i mnie szlag trafia na to. Problem szczególnie objawia się kiedy siedzę nieruchomo przez jakiś czas i wystarczy lekko obrócić głowę i problem się pojawia. Nie ma znaczenia, czy telefon leży w kieszeni, czy dosłownie przed moją twarzą na stole. Sam telefon jest bez etui.

Ktoś mierzył się z podobnym problemem i jakoś to opanował ?

PS: Nie ma też znaczenia, czy używam YT, spotify, tidal, czy muzyki, której mam na telefonie.

Pozdrawiam !
#sluchawki #bluetooth #android #sony #oneplus
  • 6
@Heidi12: Próbowałeś łączyć się z WiFi 5 GHz? U mnie tak było, że łączenie się telefonem z 2,4 GHz powodowało problemy z łącznością słuchawek i dodatkowo internet na telefonie zwalniał. Dopiero przełączenie się na 5GHz lub dane komórkowe przyniosło efekty.
@Dajpancenta: Próbowałem wyłączyć internet całkiem i odpalić muzykę z telefonu. Nie pomogło. Szedłem do pracy przez odludzie więc nie ma mowy o jakimś "zagłuszaniu" sygnału w tamtym momencie.
@Heidi12:
1. Akurat z Sony spotkałem się że zmiana preferencji połączenia przez aplikację Sony prędzej wpływa na zmianę kodera niż zmiana w opcji deweloperskiej.
Tutaj problem na xm3 jest w zasadzie wybór między LDAC/Apt-X lub SBC, żadnej opcji pośredniej czy wyboru przepustowości.

2. Jeżeli możesz ograłbym OP np. LineageOS. Raczej czystszy soft i może ma mniejszy bajzel w stosie bluetooth.

3. Zobacz czy masz włączone w opcjach lokalizacyjnych skanowanie w pobliżu