Wpis z mikrobloga

Panowie, jak to jest z Google Ads i wyświetlaniem się na górze listy strony wyszukiwania? Od lat nie korzystałem, kiedyś zawsze było się u góry. Mam wypozycjonowana stronę firmową na TOP3 na słowo kluczowe z wolumenem ok. 300 zapytań. Zleciłem reklamę w Google Ads, budżet 50 zł dziennie cpc 5zl, jedno ściśle słowo kluczowe, ale moje reklamy, jak i konkurencji są na dole listy wyszukiwania. Tak ma być? xD Nie da się, abym pojawiał się na samej górze? Po to zleciłem google Ads.

#seo #googleads #sem #adwords
  • 9
  • Odpowiedz
@justlogin nie ma pewności, że jakakolwiek reklama pojawi się na górze, ani tym bardziej, że będzie to Twoja. Zobacz jaki masz wynik jakości tego słowa kluczowego, pewnie da się coś poprawić
  • Odpowiedz
@justlogin: po pierwsze, jeśli cpc wynosi 5 zł a budżet dzienny 50 zł to jest tylko 10 kliknięć, o wiele za niski budżet dzienny!
Po drugie, zlecasz coś firmie i nie potrafią ci tego wytłumaczyć? To lepiej zrób sobie sam te Adsy!
Po trzecie, o tym św. Mikołaju to powinieneś jeszcze poczytać!
  • Odpowiedz
@justlogin: konkurencja ma wyższą stawkę niż ty za cpc i dlatego wyświetlasz się na 3-4 miejscu. Mniej prawdopodobne, że masz niski wynik jakości reklamy, np. linkujesz do strony kontakt, złe copy adsowe albo coś innego. Mogę rzucić okiem, jak to jedno słowo jest.
  • Odpowiedz
@justlogin: to zalezy od tego ile zarabiasz na tym :). Jezeli stawki sa okolo 10 cpc, to pewnie jest w miare duza konkurencja i to sie oplaca. Oplacalnosc adsów zalezy od wielu czynnikow. Nawet od koloru buttona. Cięzko stwierdzic jak nie znam tematu.
  • Odpowiedz