Wpis z mikrobloga

Siemka, zacznę od tego, że jestem kompletnie zielony w temacie. Dostałem propozycję 50zł/h + vat na b2b (8400/mc), przy próbie rzucenia wypowiedzenia dostałem kontrofertę w mojej obecnej firmie, 6500 brutto i UoP. Co według was jest lepszą opcją? Każdy kalkulator liczy inaczej kwotę "na rękę" dla b2b i nie mam pojęcia od czego to zależy( Jeden pokazuje 5-5k drugi 6, a jeszcze inny 7. Jeśli b2b to lepsza opcja to od czego zacząć (Jak długo zajmuje ogarnięcie wszystkiego? I ile ostatecznie wyjdzie mi "na rękę" po odliczeniu podstawowych kosztów (mniej więcej wiadomo że każdy przypadek jest inny). Tak faktycznie potrzebowałbym założyć firmę na cito gdybym zdecydował się na opcję b2b. Branża IT (Tester).
#jdg #b2b
  • 12
@Yara02: zalozenie firmy to moment. w infakcie pomagaja to zrobic przez telefon. ja bym bral nowa robote. nie dosc ze wiecej hajsu (duzo wiecej), to zaraz mozna o jakas podwyzke prosic prosciej no i wiecej sie mozna nauczyc.
@Yara02: zależy od tego jak wygląda umowa - jak gwarantują 168h i Ciebie nic nie interesuje i fakturujesz co miesiąc minimum te 8400 to jeszcze może mieć sens. Pytanie co z urlopem - jak masz w tym zagwarantowane ~20 dni to spoko. Jak nie, to wyjdziesz na zero i cały czar pryśnie. Później się skończy mały ZUS i będziesz na poziomie jak na UoP.