Wpis z mikrobloga

Próbuję się załapać na juniora ze znajomością React, ale nawet jak zrobię całkiem spore zadanie rekrutacyjne jest zero odzewu potem. Mam dużo wolnego czasu i myślę jakiej innej technologii się nauczyć, żeby mieć więcej ofert na które mógłbym aplikować. Rozważam asp.net core, nodejs, vue i angular. Która ścieżka byłaby dobra dla świeżaka bez dyplomu ani doświadczenia?

#programowanie #naukaprogramowania #programista15k #webdev #csharp #pracait #nodejs #javascript
  • 15
@Init0: mam już niezłe podstawy c# i podstawowe pojęcie o asp.net, więc nie chcę mi się inwestować czasu w javę a potem jeszcze pewnie obowiązkowo trzeba ogarniać Springa, ale jeśli faktycznie jest tyle ofert w javie to może powinienem zmienić zdanie.
@voot: angular wydaje się ciekawy, widzę też często kombinacje fullstack .net + angular. Masz rację, że mam jeszcze czego się uczyć, słabo mi idzie praca pod presją - raz firmie podobało się moje rozwiązanie, zaprosili mnie na live coding i mi podziękowali po pół godziny bo prawie nic nie napisałem( ͡° ͜ʖ ͡°).
@nsp075: Dzięki:) Przy okazji, myślisz, że ważne jest żeby moje projekty były gdzieś hostowane? Mam 2 średniej wielkości projekty react + express + mongo i nie wiem gdzie je łatwo i tanio hostować.
@Stettinboi: Myślę, że warto, bo nauczysz się jak to robić. Z darmowych opcji polecam Firebase, Netlify, Heroku czy Vercel
Ps. Dodaj automatyczny deploy przez GitHub Actions:) też fajne doświadczenie jak wspomnisz o tym.
@Stettinboi: A jak u ciebie z JS? Ostatnio rekrutowałem juniora fronta do swojego teamu i większość się wykładala na tym, ze znała Reacta, ale nie znali podstaw JS.
@kaaban: Tak, miałem kilku kandydatów na juniora, którzy w miarę OK odpowiadali na pytania z Reacta, a nie wiedzieli nic o contexcie w JS albo o arrow function.